Home

Siatkówka                                                          Wyślij wiadomość    Wpisz się do księgi gości

Efektowne zakończenie rozgrywek play-off II ligi w Hajnówce

W sobotę 15.03.2003 r. o godz. 16.00  rozegrano Finał rozgrywek II ligi mecz o 3. miejsce pomiędzy zespołami Moderator OSiR Hajnówka i SKS Sportowa S. A. Starogard Gdański.

Zwycięstwo odniósł Moderator OSiR Hajnówka 3:0 ( 25:20, 25:21, 25:15)

Moderator OSiR Hajnówka

SKS Sportowa S. A. Starogard Gdański

Drużyna ze Starogardu przystąpiła do gry z wielką wiarą w zwycięstwo. W pierwszym secie prowadziła do stanu 14:13, później prowadzenie przechodziło na jedną lub na drugą stronę. Dopiero od stanu 20:20 gospodarze przełamali blokiem opór gości i przy serwach Aleksandrowicza dociągnęli do stanu 25:20.W drugim secie po krótkim prowadzeniu gospodarzy goście zyskali nawet 3 punktową przewagę (9:6). Dopiero od remisu 14:14 gospodarze ciułając punkt po punkcie wygrali 25:22.Trzeci set jak zwykle wyrównany w początkowej fazie, od stanu 8:8 gospodarze zwiększali zdecydowanie swój dorobek wygrywając do 15. W ostatniej chwili na boisku pojawił się R.Toch i po jego serwie piłka nie wróciła już na połówkę hajnowian.
    Gospodarze grali w nieco eksperymentalnym składzie z A. Kochmanem na pozycji libero, Antoniukiem, Aleksandrowiczem, Kopyściem, Babińczukiem, Iwaniukiem i Wesołowskim. W trzecim secie na boisku pojawili się Jałoza i Maksymiuk, którzy wypadli b. dobrze. Szczególnie efektownie zbijał z krótkiej Dariusz Jałoza.Najlepiej w przekroju całego meczu wypadli Adam Aleksandrowicz i Marek Antoniuk. Arnold Kopyść tylko momentami przypominał wielkiego "Terminatora" z pierwszych meczów  w drugiej lidze.
      Zarówno siatkarze hajnowscy, jak i publiczność  są b. zadowoleni z trzeciego miejsca. Jak podkreślił A. Ochryciuk, nikt nie spodziewał się tak dobrego miejsca, a przecież była nawet szansa walczenia o Serię B. Może uda się za rok?

Ostateczne wyniki 3 grupy II ligi:

• Mecze o 1. miejsce:

Siemowit Gostynin-NET Ostrołęka  3:0 (3:2, 3:0, 3:0)

• Mecze o 3. miejsce:

SKS Amber Starogard Gd.-Moderator OSiR Hajnówka 0:2 (1:3, 0:3)

• Mecze o 5. miejsce:

MOSiR Giżycko-AZS II Olsztyn 1:1 (3:0, 1:3)

•  7. miejsce OKSiW Warka

Należy podkreślić, że Moderator pozostał do końca rozgrywek jedynym zespołem, który pokonał  zwycięzcę naszej grupy Siemowit Gostynin.

Ryszard Pater

Po zakończeniu meczu odbyła się b. miła uroczystość rozdania nagród dla zwycięzców plebiscytu na najlepszych siatkarzy zespołu Moderatora.
Burmistrz Miasta Hajnówki Anatol Ochryciuk, który jest wielkim zwolennikiem wszelkich działań promujących sport na terenie miasta, inicjatorem powstania zespołu i propagatorem czynnego wypoczynku, podziękował zawodnikom za zwycięstwo i kibicom za wspaniały doping.
Komisja w składzie: Anatol Ochryciuk, Leonard Kulwanowski (były zawodnik, wieloletni kapitan zespołu "Kolorowi" Hajnówka, propogator sportu i działacz społeczny, radny), Marek Zaborowski (przedstawiciel głównego sponsora firmy "Moderator"), Mirosław Awksentiuk (Sekretarz Gminy Miejskiej Hajnówka) wręczyła wszystkim zawodnikom zespołu upominki.

Wręczenie upominków

Przewodniczący Kapituły Leonard Kulwanowski podał wyniki głosowania na najlepszą szóstkę zawodników. Najwięcej głosów otrzymali: