Home

 
Ryszard Pater - Kronikarz hajnowskiego sportu
(adres do prywatnej strony : www.kibicsportowy.webpark.pl )

    Ryszard Pater urodził się w 1949 r. w Hajnówce. Posiada wykształcenie wyzsze techniczne. Pracuje w Spółce Furnel w Hajnówce. Już od najmłodszych lat pasjonował się sportem czynnie oraz jako kibic. Uprawiał lekkoatletykę, siatkówkę oraz piłkę nożną, w 1971 r. był mistrzem Polski Wyższych Szkół Inżynierskich i Morskich w rzucie dyskiem. 


Ryszard Pater po zwycięstwie w teleturnieju, obok T.Tomaszewski i S. Paszczyk

W czasach studenckich zajmował sie publicystyką: pisał artykuły o tematyce sportowej do prasy lokalnej a także prowadził program sportowy w radiowęźle studenckim.
Swoje wieloletnie zainteresowania sportem uwieńczył uczestnictwem i wygraną w 2000 r. w ogólnopolskim teleturnieju „Gry Olimpijskie”. Główna nagrodą, którą zdobył był wyjazd na Olimpiadę do Sydney.

Oprócz tego, że Pan Ryszard jest świetnym znawcą sportu jest również wspaniałym ojcem, ponieważ swą główną wygraną podarował synowi, który zamiast niego zwiedził Australię.
Ryszard Pater był członkiem kapituły, wybierającej najlepszych na białostocczyźnie sportowców XX w. Nadzoruje również prace nad plebiscytem na najlepszego sportowca powiatu hajnowskiego „Wieści Podlaskie”.
Jest autorem książki  „Historia sportu w Hajnówce" wydanej dzięki sponsoringowi Urzędu Miasta w Hajnówce.
Pan Ryszard jest również twórcą artykułów o sporcie na naszych stronach internetowych.

 
R. Pater  (w środku) podczas promocji książki z b. piłkarzami Puszczy, od lewej: K. Jałoza, T. Orłowski, T. Jesiołowski, P. Markow, W. Borysiuk

  


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444