Home

Siatkówka                                                  Wyślij wiadomość    Wpisz się do księgi gości

Złoto dla najmłodszego zawodnika !

MOS WOLA po dramatycznym meczu od stanu 0:2 doprowadziła do zwycięstwa 3:2 i została mistrzem Polski juniorów. Pierwszym, który  pospieszył z gratulacjami, był trener Roman Daniluk.
Mecz  od początku nie układał się dla MOS-u. Zawodnicy Jokera potrafili wykorzystać słabe punkty przeciwnika. Trener Feliczak w trzecim secie zagrał vabanque, na zmiany zaczął wprowadzać zawodników silnie serwujących, odpychając siatkarzy z Piły od siatki. Przyniosło to doskonałe rezultaty, gdyż  MOS wygrał dwa następne sety. W tibreku walka rozgrzała kibiców do białości, drużyny zdobywały punkty na zmiany. W końcówce nieznaczną przewagę zdobył MOS-12:10, 14:12 i ostatecznie set zakończył się wynikiem 15:12.

Trener mistrzów Polski chwalił Łukasza, który rozegrał cały mecz, za dobrą grę.

Serdeczne gratulacje dla trenera, drużyny i dla Łukasza Jałozy z Hajnówki, najmłodszego zawodnika mistrzowskiej  drużyny !

Poniżej poprzedni artykuł:
Łukasz Jałoza będzie pierwszym medalistą MP juniorów z Hajnówki.

Drużyna MOS WOLA pokonała w czwartek kolejną przeszkodę - zespół MORZA Szczecin i w finale spotka się ze swoim pogromcą z grupy JOKEREM Piła. Medal jest już pewny , czy będzie złoty, dowiemy się jutro.
W pierwszym secie meczu półfinałowego wygrali szczecinianie  ale trzy następne, to popis drużyny warszawskiej, która wygrywała wysoko-do 17. Łukasz zagrał tym razem pół meczu. Kiedy trener zauważył  odznaki zmęczenia, zastąpił jego innym zawodnikiem.

Finał rozpocznie się w piątek o godz. 16.00.

Łukasz Jałoza będzie pierwszym medalistą MP juniorów z Hajnówki. Dotychczas medale zdobywali juniorzy młodsi:

• brązowy drużyna MKS Hajnówka w 1985 r. ,

• srebrne - Dorota Gryka i Mirosława Ptaszyńska w barwach Juvenii Białystok w 1986 r.

Jest wreszcie szansa na pierwszy złoty medal. Trzymajmy kciuki od 16.00.

Wczorajsze wiadomości o Łukaszu Jałoza:
Łukasz Jałoza z drużyną MKS MOS WOLA Warszawa walczy o medal Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce

Tylko nieliczna grupa hajnowskich kibiców śledzi od poniedziałku wieści nadchodzące z Gubina, gdzie rozgrywane są MP juniorów. Wśród ósemki finalistów jest warszawska drużyna MKS MOS WOLA, w której występuje Łukasz Jałoza z Hajnówki.

Pierwszy, poniedziałkowy  mecz z Jokerem Piła nie udał się, warszawianie przegrywali w końcówkach i cały mecz zakończył się zwycięstwem przeciwników  3:1. W drugiej parze NTS Nysa pokonała zdecydowanie gospodarzy Carinę Gubin 3:0.

We wtorek w meczu z Cariną  było nieco lepiej - 3:1, choć przegrany set mógł niepokoić. Cały mecz zagrał Łukasz  i należał do wyróżniających się zawodników. Niespodziewanie NKS Nysa wygrał z Jokerem 3:2 i warszawianie znaleźli się o krok od wyeliminowania z turnieju .

W ostatnim meczu eliminacji grupowych Nysa , która w tym roku nie zaznała jeszcze porażki w rozgrywkach juniorskich i w Gubinie po dwóch zwycięstwach musiała wygrać "TYLKO" jednego seta, by awansować do półfinałów. Natomiast MOS Wola potrzebował zwycięstwa  z Nysą 3:0 lub 3:1( liczono by wtedy małe punkty).
Zespół z Warszawy zagrał doskonałe spotkanie i wręcz zmiażdżył Nysę do 14,17 i 11 !!! MOS grał niesłychanie walecznie, wszyscy zawodnicy cały mecz tańczyli, śpiewali i grali doskonale , szczególnie blokiem. Znów wyróżnił się Łukasz, którego ataki miały 100% skuteczność, ponadto 5 razy zablokował przeciwników.

W pierwszym półfinale MOS WOLA spotka się z MORZEM Szczecin a w drugim AVIA Świdnik z JOKEREM  Piła.

Wyniki na bieżąco można śledzić na forum Siatki.net. (siatkówka młodzieżowa,  wyniki MP juniorów).

O Łukaszu można więcej się dowiedzieć z artykułu ,,Sportowa rodzina Jałozów".