Home 2 liga

 

 

Informacje sportowe na stronie redaguje Ryszard Pater

Informacje o autorze
 

Ilość odsłon: 3474   Data publikacji:  2004-08-10

 
Nieco ponad osiem tygodni dzieli nas od początku sezonu w siatkarskiej Serii B

Nieco ponad osiem tygodni dzieli nas od początku sezonu w siatkarskiej Serii B. Tyle czasu na przygotowania do rozgrywek poświęci beniaminek z Podlasia – Moderator Hajnówka. Siatkarze z Puszczy Białowieskiej we wtorek, 3 sierpnia, wznowili treningi.

Na pierwszych zajęciach pojawiło się 10 zawodników, w tym dwaj nowi: Sławomir Gołębski (środkowy) i Jacek Malczewski (rozgrywający). Po niedzieli dojechać mają Piotr Kacperski oraz inny letni nabytek Moderatora – Maciej Wołosz (przyjmujący). Po zakończeniu sezonu siatkarzy plażowych do zespołu dołączy nowy atakujący Krzysztof Hajbowicz. Kolegów pozna na obozie w Augustowie, który zacznie się 15 sierpnia i trwać będzie dwa tygodnie.
Przypomnijmy, że Moderator opuścili Arnold Kopyść (WTS Warka), Rafał Cimochowski (Polska Energia Sosnowiec) i Mariusz Prokopowicz (szuka klubu). Na testach w Nysie jest Jan Rzadkowski, a Jerzy Janiel udał się na kilkumiesięczne szkolenie policyjne do Szczytna.

– Na razie ćwiczymy kondycję i siłę – mówi trener Moderatora Jacek Wesołowski. – Po tygodniu zaczniemy zajęcia w sali. W Augustowie trzeba będzie pracować jednocześnie nad wszystkimi elementami treningu.
W turystycznym mieście siatkarze ulokują się w jednym z komfortowych ośrodków nad jeziorem Necko. W tym samym czasie przebywać będzie w Augustowie WTS Warka. Zespoły umówiły się na rozgrywanie sparingów. Warka, choć jest zespołem drugoligowym ma astronomiczny jak na tą klasę rozgrywek budżet i sprowadziła siedmiu doświadczonych graczy (w tym Kopyścia), niektórych z przeszłością pierwszoligową. Z klubem współpracować ma nawet były trener reprezentacji Polski Ryszard Bosek. To będzie wymarzony i wymagający sparingpartner, rzec można Warka 'Strong”.
W czasie pobytu w Augustowie hajnowianie zrobią też wypad do Lipska aby rozegrać pokazowy mecz z trzecioligową Biebrzą.

W Hajnówce nie planuje się dalszych wzmocnień. O miejsce w zespole Moderatora zamierzają jednak się starać reprezentujący ostatnio NET Ostrołęka: Dariusz Werpachowski, Andrzej Kubeł i Zbigniew Obrębski. To dobrzy znajomi Wesołowskiego, Marka Antoniuka i Adama Aleksandrowicza jeszcze z czasów Cezara Białystok. Największe szanse na angaż ma Kubeł, bo mógłby występować na każdej praktycznie pozycjit.
– Mamy w sumie wykrystalizowaną dwunastkę, ale ta trójka dostanie szansę aby pokazać się na obozie – mówi Jacek Wesołowski.

Pierwszy mecz o punkty Moderator zagra w II rundzie Pucharu Polski. Choć nieznany jest jeszcze terminarz Serii B, wiadomo, że do Hajnówki w 1. kolejce (2 października) przyjedzie Gwardia Wrocław, spadkowicz z Polskiej Ligi Siatkówki.

Miłosz Karbowski/Gazeta Współpczesna, redakcja

Na podst. www.moderatorvolley.com
 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444