Home 2 liga

 

 

Informacje sportowe na stronie redaguje Ryszard Pater

Informacje o autorze
 


Jacek Malczewski, ostatnio rozgrywający Jadaru Radom, jest drugim po Sławomirze Gołębskim nowym zawodnikiem w zespole Serii B Moderatora Hajnówka
 
Po pozyskaniu niespełna 23-letniego Gołębskiego, który ostatnio był trzecim - rezerwowy - środkowym AZS-u Politechniki Warszawa, do Moderatora dołączył Jacek Malczewski. Na jego pozyskaniu hajnowianom zależało szczególnie.

- Wzmocnienie pozycji rozgrywającego szczególnie nas interesowało - tłumaczy trener Moderatora Jacek Wesołowski. - Mamy bowiem w zespole tylko Maćka Wesołowskiego i młodego Mateusza Gutowskiego, ale jego czeka jeszcze dużo pracy.

Malczewski (188 cm wzrostu) bronił się ostatnio przed spadkiem z Serii B z Jadarem Radom, gdzie nie zawsze miał miejsce w wyjściowej szóstce. Jego kartą zawodniczą wciąż dysponuje jednak jego pierwszy klub, Chełmiec Wałbrzych, z którego zostanie na rok wypożyczony do Moderatora. Malczewski ma na koncie kilka sukcesów z młodzieżowymi reprezentacjami: brązowy medal mistrzostw świata i czwarte miejsce mistrzostw Europy wśród kadetów, piąte miejsce mistrzostw świata juniorów. Malczewski, podobnie jak Gołębski będzie studentem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Supraślu.

Chęć powrotu do Hajnówki wyraził Tomasz Dynkowski zdecydowanie wyróżniający się zawodnik (atakujący) Gwardii Szczytno, która przegrała z Moderatorem bój o Serię B. Inny kierunek zdecydował się obrać za to kolejny wychowanek miejscowego MKS-u Łukasz Jałoza. Mistrz Polski juniorów z MOS-em Wola Warszawa, powoływany do młodzieżowej reprezentacji (ale w zbliżającym się turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy nie weźmie udziału) oczekuje propozycji z Polskiej Ligi Siatkówki.

Jacek Wesołowski prowadzi rozmowy z kolejnymi kandydatami do wzmocnienia Moderatora.
- Nie chcemy ujawniać nazwisk, bo niektórzy formalnie nie mogą jeszcze z nami rozmawiać - tłumaczy trener Moderatora. - Mają jeszcze ważne umowy w poprzednich klubach.

Być może z zespołem Moderatora rozstanie się za to Rafał Cimochowski, młody atakujący, wychowanek SUKSS-u Suwałki, który rozgląda się za nowym pracodawcą. - Na nasze propozycje przedłużenia umowy nie odpowiedział - tłumaczy Jacek Wesołowski. - Stąd też rozmowy z innymi kandydatami na pozycję atakującego.

Początek rozgrywek Serii B zaplanowano na październik.
 
Opracowano na podstawie www.gazeta.pl

Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444