Home 2 liga

 

 

Informacje sportowe na stronie redaguje Ryszard Pater

Informacje o autorze
 

  
Uwierzyć w siebie

W ubiegłym roku w podsumowaniu sezonu 2002/2003 trener Wesołowski przewidywał walkę o awans do I ligi o czym świadczy fragment książki "Druga liga w Hajnówce" (str. 42)

O opinie na temat zakończonego sezonu zwróciłem się do trenera naszych siatkarzy Jacka Wesołowskiego.

Jacek Wesołowski - wychowanek Tura Bielsk Podlaski, podczas studiów na AWF w  Białej Podlaskiej grał krótko w zespole AWF Biała Podlaska jako II rozgrywający. Po powrocie do Bielska próbował z Markiem Antoniukiem utworzyć dobrą  drużynę w Turze, udało się to z Cezarem Białystok, który wszedł do II ligi. Był tam trenerem i grał również jako rozgrywający. Po wielu zawirowaniach  przeszedł z drużyną do  Bielska Podlaskiego a później do Ostrołęki, by niespodziewanie w 2002 roku znów z M. Antoniukiem utworzyć II ligowy zespół w Hajnówce.  Pracuje w Białymstoku w drukarni Cezar, żonaty, dwoje dzieci. Trener II ligowego zespołu Moderator OSiR Hajnówka.

Opinia o zakończonych rozgrywkach:

-Poziom II ligi jest b. zróżnicowany. Moim zdaniem lepszy był system rozgrywek, który obowiązywał przed dwoma laty. Były wtedy dwie grupy, występowało więcej drużyn i poziom był wyższy. Teraz w każdej grupie są 3-4 drużyny mocne  i tyle samo słabszych.     Dlatego nie wszystkie mecze niosą dla kibiców odpowiednią dawkę emocji. Z naszego występu jestem b.  zadowolony, osiągnęliśmy b. dużo. Drużyna powstała znienacka, nie było właściwego okresu przygotowawczego, dobieraliśmy dopiero zawodników. Łukasz Babińczuk dojeżdżał aż z Elbląga na treningi i mecze, w Hajnówce podjął pracę i zamieszkał od początku listopada. Drużyna pokazała charakter i dała do zrozumienia, że warto w nią inwestować. Przy rozsądnej polityce transferowej jesteśmy w stanie już w przyszłym sezonie powalczyć o wygranie II ligi. Do spraw organizacyjnych nie mam zastrzeżeń , wszystkie kompetencje są podzielone w sposób właściwy. My nie musimy się o nic martwić tylko przykładać się do treningu. Razem z nami od kilku lat działa Marek Szymański-kierownik drużyny, formalnie występuje jako II trener. To dzięki niemu nie musimy się martwić, jak dojechać na miejsce, czy po meczu będą miejsca w hotelu itp.

    O naszych kibicach krążą już po Polsce legendy. Hajnówka dostała przydomek ,,twierdza". Taki doping,  jak Hajnówce rzadko się zdarza w  serii B  a co dopiero w II lidze Przesyłam dla wszystkich kibiców  w imieniu drużyny  gorące podziękowania.

Dla upamiętnienia pięknych chwil przedstawiam fragmenty artykułów z Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej.

 

 

W niedzielę o godz. 22.00 gośćmi Magazynu  sportowego TVB3  będą Jacek Wesołowski i Marek Antoniuk. Nie przegapcie.

RP


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444