Informacje sportowe na stronie redaguje Ryszard Pater

Informacje o autorze

2004-03-21

W niedzielę wygrana Moderatora 3:1

Dzisiaj mieliśmy świętować I ligę. Niestety po wczorajszej porażce nawet dzisiejsze zwycięstwo pozostawia niedosyt, bo awans był tak blisko. Ale nie ma co biadolić, trzeba cieszyć się tym, co dotąd zdobyła drużyna i żyć nadzieją, że powtórzy się wynik sprzed tygodnia.
Niedzielny mecz wygrał Moderator 3:1 (22,-18, 17, 23) choć goście ani na moment nie odpuszczali i dążyli do zakończenia play-ofu już w Hajnówce.
Pierwszy set toczył się prawie cały czas przy nieznacznej przewadze Gwardii. Wspaniale grał Dynkowski, który zdobył 7 punktów. Jednak w naszej drużynie był ktoś lepszy od niego. Przy stanie 19:20 rozpoczął serwować Rafał Cimochowski zdobywając 4 punkty (w sumie zdobył ich aż 9). Jego potężnych zagrań nie mogli odebrać Zawalniak, Dymerski i Szyćko. Celnym atakiem set zakończył Adam Aleksandrowicz.

W drugim secie dla odmiany gospodarze prowadzili do stanu 8:7. W międzyczasie zszedł z boiska Cimochowski, który zaczął odczuwać ból w kostce, na szczęście po kilku minutach wrócił do gry. Od remisu 10:10 przewagę zaczęli zdobywać goście, a ostatnim, który zdobył punkt był nie kto inny, jak  Dynkowski.

W trzecim secie goście po dobrym początku szybko oddali pole gospodarzom. Doskonała partię rozegrał Antoniuk zdobywając 7 punktów przy 4 Dynkowskiego.

Czwarty set był niezwykle zacięty. Prowadzenie przechodziło z jednej na drugą stronę ale od stanu 20:20 szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gospodarzy. Goście nie mogli się pogodzić z przyznaniem punktu dla Moderatora po ataku w aut Mierzejewskiego sugerując, że piłkę dotknął zawodnik gospodarzy. Na szczęście przy ostatniej akcji meczu czysto zablokował Babińczuk i kibice mogli świętować tak upragnione zwycięstwo. 3:1 mogło być już wczoraj. Teraz z niepokojem będziemy w środę oczekiwać na wieści ze Szczytna.
Po meczu trener Wesołowski zapraszał chętnych na wyjazd. Spotkanie organizacyjne odbędzie się prawdopodobnie we wtorek na treningu Moderatora. Na mecz wybierają się członkowie Klubu Kibica Moderatora. W sprawie wyjazdu można się też zgłaszać do Tomka Lewczuka z KK.
Przed  pierwszym setem  odbyła się miła uroczystość. Tomasz Miłosek z Łomży, administrator strony internetowej www.moderatorvolley.com i Tomek Lewczuk z Klubu Kibica  wręczyli puchary ufundowane przez internautów  kibiców dla najlepszych zawodników Moderatora w sezonie 2003/2004 - Jerzego Janiela i Marka Antoniuka.

Puchary ufundowane przez internautów kibiców dla najlepszych zawodników Moderatora w sezonie 2003/2004 - Jerzego Janiela i Marka Antoniuka.

Moderator Hajnówka-KP Gwardia Szczytno 3:1

Składy:

Moderator-Wesołowski, Antoniuk, Aleksandrowicz, Babińczuk, Iwaniuk, Janiel (libero) oraz Prokopowicz, Kopyść, Kacperski,  Maksymiuk. Trener Jacek Wesołowski.

Gwardia: Polechoński, Zawalniak, Szyćko, Dynkowski, Mierzejewski, Kasprowicz, Dymerski (libero).

Niedzielny mecz sędziowali Bogusław Kawiak jako główny i Piotr Kosiacki na środku (obaj z Warszawy) a na liniach Jarosław Kutikow i Tomasz Latuszyński.

Na koniec podam punkty zdobyte przez poszczególnych zawodników obu drużyn (choć zdaniem Piotra Lewczuka prowadzącego z wielkim zaangażowaniem spikerkę, wszyscy po równo zasłużyli na zwycięstwo):

Moderator:

Antoniuk-22, Aleksandrowicz i Cimochowski- po 16, Iwaniuk i Babińczuk-po 8, Kopyść-1.

Gwardia:

Dynkowski-22, Szyćko-13, Kasprowicz-9, Zawalniak-8, Polechoński-5, Mierzejewski-3.

W cieniu meczów gigantów grały pozostałe o drużyny o miejsca 3-8.

W dwumeczu o 3. miejsce AZS II Olsztyn dwukrotnie pokonał  NET Ostrołękę 3:2 u siebie i 3:1 na wyjeździe.

W dwumeczu o 5. miejsce MDK Warszawa pokonał SKS Starogard Gd. 3:1 i 3:0 (oba mecze w Warszawie).

W meczu do trzech zwycięstw Alpat Gdynia po zwycięstwie  3:1 i przegranej 2:3  w Giżycku z MOSiR-em nie doczekał się przeciwnika w Gdyni, a w niedziele wygrał MOSiR 3:0. Piąty mecz w środę w Giżycku.