Informacje sportowe na stronie redaguje Ryszard Pater

Informacje o autorze

2004-03-20

Przykra porażka Moderatora w Hajnówce

Jak można przegrać wygrany mecz przekonali się kibice, którzy licznie wypełnili halę ZS z DBJN w Hajnówce. W trzecim meczu play-of Moderator niestety przegrał z Gwardią Szczytno 2:3 (16, 22, -18,-24, -12), choć szczęście było bardzo blisko.

Gospodarze rozpoczęli mecz w znakomitym stylu. Skutecznie atakowali Antoniuk, Aleksandrowicz i Babińczuk. Równie dobrze funkcjonował blok w wykonaniu Babińczuka, Iwaniuka i Wesołowskiego. Nie dziwi więc wysoka wygrana do  16. W drugim secie  nie do upilnowania byli: na skrzydle Antoniuk a na środku Babińczuk, nadal dobrze spisywał się blok  i wychodziły zagrywki. W końcówce seta coraz lepiej zaczął zbijać  Dynkowski, którego jednak w ostatniej akcji zablokował Babińczuk. W trzecim secie  od stanu 13:13  goście zaczęli się niebezpiecznie oddalać i wygrali do 18. Czwarty set był do wygrania. Mimo nieznacznej przewagi gości gospodarze mieli meczbola przy stanie 24:23 lecz skutecznym atakiem z krótkiej wyrównał Szyćko. Później Aleksandrowicz przebijając bez bloku piłkę nieznacznie zaczepił ręką o siatkę. Przy ostatniej akcji błąd popełnił sędzia boczny nie pokazując zagrania w pole zawodnika hajnowskiego. W secie czwartym aż 7 punktów zdobył Antoniuk, natomiast zupełnie nie wychodziły ataki z krótkiej Babińczukowi. Podłamani gospodarze przegrali tego seta a w piątym goście będąc na fali ani na moment nie oddali prowadzenia i ku rozpaczy hajnowskich kibiców, zakończyli zwycięsko mecz atakiem bez bloku Zawalniaka.

Bohaterem tego meczu był hajnowianin Tomasz Dynkowski-21 pkt., reprezentujący obecnie Gwardię. Dobrze wypadli również: Szyćko – 20 i  Kasprowicz-14. W drużynie hajnowskiej najwięcej punktów zdobyli: Antoniuk-22, Cimochowski-18, Aleksandrowicz-15, Babińczuk-14, Iwaniuk-6, Wesołowski-3, Prokopowicz-2.

Po raz pierwszy pokazał się Klub Kibica, który zaliczył już kilka wyjazdowych meczy. Hajnowska publiczność wspaniale dziś kibicowała wyposażona w liczne atrybuty używane przez kibiców siatkówki-bębny, kołatki, piszczałki, deseczki. Miejmy nadzieje, że w niedzielę kibice nie opuszczą swojej drużyny i będą kibicować do ostatniej piłki.

Moderator: Antoniuk, Aleksandrowicz, Iwaniuk, Babińczuk, Wesołowski. Janiel (libero) oraz Kacperski, Prokopowicz i Maksymiuk. Tener Jacek Wesolowski.

Gwardia:  Polechoński, Zawalniak, Szyćko, Dynkowski, Mierzejewski, Kasprowicz, Dymerski (libero). Trener Marek Borkowski

Sędziowie:B. Pawlak i P. Bosiacki z Warszawy oraz W. Gutowski i T. Latuszyński