Informacje sportowe na stronie redaguje Ryszard Pater

Informacje o autorze

2004-02-22

Sukces Moderatora  w Ostrołęce

Pewni spędzenia noclegu w Ostrołęce byli  zawodnicy Moderatora. Przed tygodniem nie wykorzystali w pełni atutu własnej hali. Z dwóch pojedynków, jakie rozegrali z Netem, tylko jeden zapisali na swoim koncie (3:0). Zaskoczeniem był  styl, w jakim przegrali pierwsze spotkanie (1:3). Dobrze, że z porażki wyciągnęli szybko wnioski i  już  następny mecz  wygrali gładko.  Do Ostrołęki drużyna jechała z planem, który zakładał co najmniej jedno zwycięstwo, choć lepiej byłoby wygrać oba pojedynki i awansować do finału play off.
Okazuje się, że plan całkowicie się powiódł i Moderator wygrał w Ostrołęce dwa mecze: w sobotę 3:2 a w niedzielę 3:1. Za trzy tygodnie w Szczytnie odbędą się pierwsze mecze finałowe play-off między Gwardią, która pokonała AZS II Olsztyn i Moderatorem. Aby uzyskać upragniony awans trzeba wygrać w Szczytnie przynajmniej jeden mecz.

Bardzo ważnym elementem niezbędnym do osiągnięcia awansu będzie doping kibiców na wyjeździe. Na  mecz w Ostrołęce klub zapewnił kibicom za niewielką opłatą  transport. Kilkunastu fanów skutecznie wspierało hajnowską drużynę. Myślę, że do Szczytna pojedzie ich znacznie więcej.

NET OSTROŁĘKA - MODERATOR HAJNÓWKA 2:3 (16:25, 29:27, 24:26, 25:22, 12:15)-sobota
Po zdecydowanej wygranej Moderatora w pierwszym secie  goście dominowali do połowy drugiego seta. Później jednak gospodarze  doprowadzili do wyrównania, a w końcówce drugiej odsłony przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zażarta walka trwała także w dwóch kolejnych partiach, w których minimalnie zwyciężała raz jedna, raz druga drużyna. W  tie-breaku  goście szybko objęli prowadzenie 9:3, zawodnicy Netu tylko zmniejszyli rozmiary porażki.

NET OSTROŁĘKA - MODERATOR HAJNÓWKA 1:3 (25:13, 22:25, 21:25, 21:25) - niedziela
W pierwszym secie mogło się wydawać, że  Moderator zadowolony z sobotniej wygranej odpuścił mecz. Przegrana do 13 była druzgocąca. Hajnowianie wzięli się ostro do roboty. Bardzo dobrze odbierali zagrywkę, dzięki czemu  Maciej Wesołowski mógł dokładnie rozgrywać piłki. Równie dobrze zagrali w obronie. Gospodarze dali się zaskoczyć stacjonarną zagrywką. Niewiele mógł  pograć rozgrywający NET-u Andrzej Kubeł, którego  akcji z drugiej piłki b. obawiali się goście.
Jednym z najlepszych siatkarzy na boisku był Maciej Wesołowski,  który kilkakrotnie łapał rywali na pojedynczym bloku. Ponadto po jego serwisie siatkarze Netu mieli sporo kłopotów z wyprowadzeniem skutecznego ataku.

Moderator: Wesołowski, Aleksandrowicz, Iwaniuk, Kopyść, Antoniuk, Babińczuk, Janiel (libero) oraz Cimochowski.