Informacje sportowe na stronie redaguje Ryszard Pater

Informacje o autorze

2004.02.15

Podtrzymane nadzieje Moderatora

Moderator OSiR Hajnówka przegrał w sobotę pierwszy mecz play-off z NET-em Ostrołęka. Goście tylko na początku pierwszego seta dali pograć gospodarzom do stanu 7:7, później odjechali na bezpieczną odległość punktową, by wygrać do 18. Podobna sytuacja zdarzyła się w drugim secie, goście od stanu 5:5 niepodzielnie panowali na parkiecie wygrywając do 19. W trzecim secie odżyli gospodarze, którzy tylko raz przegrywali 4:5, by ostatecznie wygrać do 21. W czwartym secie od początku prowadzili goście nawet 4 punktami. Później okres dobrej gry Moderatora i był remis 21:21. Końcówka należała jednak do gości i oni wykonali taniec zwycięstwa.

Drużyna hajnowska grała mało zdecydowanie. Rafał Cimochowski w pierwszym meczu po chorobie wytrzymał tylko jeden set, zastąpił go Arnold Kopyść. Najlepiej wypadli Marek Antoniuk i Łukasz Babińczuk. W zespole gości wspaniale prezentował się wystawiający Andrzej Kubeł, który aż 7 razy skutecznie  kiwał, miał asa serwisowego i 4 punkty zdobył z ataku. Najskuteczniejszym zawodnikiem NET-u był Dominik Zalewski, pozostali zawodnicy uzyskali w granicach 10 punktów.

W niedzielnym meczu zawodnicy Moderatora od początku grali z wiarą w zwycięstwo. W pierwszym secie nie pozwolili gościom zdobyć większej  przewagi  niż 1 punkt, by od stanu 19:19 doprowadzić do zwycięstwa 25:23. Decydujący punkt zdobył skutecznym atakiem Arnold Kopyść, najlepiej punktującym zawodnikiem był Adam Aleksandrowicz. W drugim secie od początku prowadzili gospodarze wygrywając zdecydowanie 25:18. Doskonałą partię rozegrał Marek Antoniuk, zdobywca 8 punktów. W trzecim secie goście walczyli do stanu 9:9 ale b. dobry okres gry mieli Aleksandrowicz i Maciej Wesołowski, z  którego wibrującymi serwami goście mieli ogromne problemy-z 7 serwów on  zdobył bezpośrednio 3 punkty. Przy stanie 22:13 do walki poderwali się goście. Dominik Zalewski zdobył 5 punktów z ataków i 2 punkty blokami D.Werpachowski. Zalewski jednak  nie wytrzymał nerwowo i serwem w siatkę zakończył szczęśliwy dla Moderatora mecz - 25:21 i 3:0 dla gospodarzy. Na słowa uznania zasłużył cały zespół Moderatora, który odnalazł się po sobotniej porażce i podtrzymał nadzieje na awans.

W drużynie NET-u tym razem słabo zagrał A. Kubeł  a  najlepiej prezentował się środkowy Werpachowski.

Moderator OSiR Hajnówka-NET Ostrołęka 1:3 (-18,-19,21,-21)

Moderator OSiR Hajnówka-NET Ostrołęka 3:0 (23, 18, 20)