Informacje o autorze

2003-12-20

Zawodnicy Moderatora udanie zakończyli 2003 r.
wygrywając 3:0 (21,21,14) z MKS MDK Warszawa.

Hajnowska siatkówka bardzo dużo zawdzięcza klubowi  MKS MDK Warszawa. Dzięki niemu w Hajnówce powstała druga liga. W drużynie Moderatora występuje dwóch wychowanków  tego klubu-Piotr Kacperski i Dariusz Prokopowicz. Juniorzy  MKS Hajnówka wielokrotnie spotykali się z MDK  w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski juniorów. Przed dziesięcioma laty juniorzy z tego klubu z obecnym trenerem Wojciechem Górą pokonali hajnowskich seniorów 3:0. W warszawskiej drużynie występowali wtedy  Piotr Zagumny i Adam Aleksandrowicz.  W ramach rozgrywek ligowych był to pierwszy pojedynek tych klubów  w Hajnówce.

MDK Warszawa

Zawodnicy Moderatora przystępując  do meczu z MDK Warszawa postawili przed sobą kilka zadań: wygrać  bez straty seta, co dawało utrzymanie korzystnej  pozycji w tabeli i zrehabilitować się za nie najlepszy występ w Ostrołęce. Trener Wesołowski planował wystawić do gry wszystkich zawodników, do pierwszego seta  desygnował  najlepszą w tej chwili siódemkę: Antoniuk, Aleksandrowicz, Babińczuk, Cimochowski,  Kacperski, Wesołowski i Janiel na libero.

Moderator Hajnówka

I set

Młodzi warszawianie, którzy nie zrobili specjalnego wrażenia w czasie rozgrzewki okazali się trudnym przeciwnikiem. Pierwszy punkt zdobył co prawda celnym atakiem Cimochowski ale wystarczyło kilka błędów pary Cimochowski, Kacperski i zrobiło się 4:2 dla gości. Za chwilę Kacperski trzema silnymi serwami nie odebranymi przez przeciwnika wyprowadził Moderator na prowadzenie, które utrzymało się do końca seta sięgając momentami 5 punktów. Warszawianie nie poddali się łatwo wykorzystując chwile słabości i nieporozumienia w drużynie przeciwnej, zmniejszając przewagę gospodarzy do 2 punktów: 17:15. W końcówce seta zrobiło się nerwowo, bo przewaga zmalała już tylko do 1 punktu-21:20. Na szczęście dla Moderatora kapitan MDK Michalak zepsuł serw, później dobry blok i atak Kacperskiego. Po serwie Aleksandrowicza „siatka” gości i 25:21 dla Moderatora. Trener Wesołowski mógł odetchnąć z ulgą. W pierwszym secie wyróżnił się Piotr Kacperski zdobywając 7 punktów.

[1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:6, 11:6, 11:7, 12:7, 12:8, 14:8, 14:10, 16:10, 16:12, 17:12, 17:15, 18:15, 18:16, 20:16, 20:17, 21:17, 21:20, 23:20, 23:21, 25:21]

II set

Hajnowianie rozpoczęli atakiem Aleksandrowicza i blokiem Kacperskiego.Później dwa nieodebrane serwy Kacperskiego, atak Babińczuka i 5 udanych serwów Cimochowskiego i było już 11:2. Ale „stary lis” W. Góra wziął czas, po którym jego zawodnicy odebrali na chwilę piłkę. Przy stanie 13:4 Antoniuka zastąpił Artur Maksymiuk, a po „czapie” na Aleksandrowiczu (17:12) na jego miejsce wszedł Arnold Kopyść. Niespodziewanie w szeregi hajnowskiego zespołu wkradło się zdenerwowanie po złej wystawie dla Babińczuka i nie odebraniu krótkiego serwu przez Janiela. Było już tylko 18:15, następnie 21:18 ale znów dobry okres gry naszego zespołu. Najpierw kapitalne zbicie Babińczuka i czapa Kopyścia –24:18, tylko jeden punkt do końca. Warszawianie bronili się dzielnie, obronili 4 piłki setowe, by w końcu  zepsuć serw-znów 25:21 dla Moderatora. W drugim secie wyróżnili się Cimochowski-6 punktów, Babińczuk i Kacperski po 4.

[2:0,2:1, 5:1, 5:2, 11:2, 11:3, 12:3, 12:4, 13:4, 13:6, 16:6, 16:7, 17:9, 17:12, 18:12, 18:15, 21:15, 21:18, 24:18, 24:21, 25:21]

III set

W trzecim secie szybko zrobiło się 7:1, wystarczyła jednak chwila przestoju i było tylko 8:5. Stopniowo hajnowianie powiększali przewagę po atakach Babińczuka, Cimochowskiego, Kacperskiego, blokach Kacperskiego i Kopyścia. Przy stanie 17:9 trener Wesołowski zaczął wstawiać zmienników. Najpierw za Wesołowskiego wszedł Gutowski, gdy pojawił się na tablicy wynik 19:10 po ataku Cimochowskiego, Babińczuka zastąpił Mieszko Rzadkowski. Po skutecznym ataku Cimochowskiego na 20:12 trener wprowadził w jego miejsce Cezarego Szykułę. Pod koniec trzeciego seta praktycznie grała druga szóstka, która pokonała zdecydowanie gości. W tym czasie wyróżnił się Gutowski przebiciem „a la Zagumny” i serwem nie odebranym przez gości, kończąc set  25:14 i mecz 3:0.Najwięcej punktów w trzecim secie zdobyli; Kacperski-4, Cimochowski i Maksymiuk po 3.

Pod koniec seta aplauz wśród licznie zgromadzonej publiczności wywołała informacja o zwycięstwie MOSiR-u Giżycko nad AZS II.

[1:0, 1:1, 7:1, 7:3, 8:3, 8:5, 9:5, 10:5, 10:6, 11:6, 11:7, 12:7, 12:8, 17:8, 17:9, 18:9, 18:10, 19:10, 19:11, 20: 11, 20:12, 22:12, 22:13, 23:13, 23:14, 25:14].

Zawodnicy Moderatora

Po meczu kapitan drużyny Marek Antoniuk podziękował kibicom za fantastyczny doping i złożył życzenia świąteczne i noworoczne.