Informacje sportowe na stronie redaguje Ryszard Pater

Informacje o autorze

2003-12-12

Przegrana w Ostrołęce

12.12.2003r w Ostrołęce  rozegrany został mecz pomiędzy ASPS NET i  Moderatorem OSiR Hajnówka. Mecze między tymi drużynami wywołują zawsze emocje ze względu na grę w tej drużynie przed dwoma laty trzech obecnych reprezentantów Moderatora – Antoniuka, Aleksandrowicza i Kopyścia. Drugim trenerem  NET-u był Jacek Werpachowski.

Po wysokiej wygranej z rezerwami AZS Olsztyn hajnowianie dużo obiecywali sobie po tym meczu. Zwycięstwo przybliżało ich do drugiego miejsca w grupie i dawało korzystne rozstawienie w play-offie. Tymczasem gospodarze chcieli pokazać, że jeszcze nie wypadli z gry o czołowe miejsce w 2 lidze i to im się udało lecz z najwyższym trudem. Moderator rozpoczął mecz w podobnym zestawieniu, jak przed tygodniem.

I set

Po dobrym początku dla  Moderatora kilkupunktową  przewagę zdobyli gospodarze. Prowadzili już 16:12, lecz  na zagrywce stanął Cimochowski i trudnymi zagrywkami sprawił siatkarzom  NET-u olbrzymie  trudności z odbiorem serwisu,  wyprowadzając  swoją drużynę na prowadzenie. Gospodarze poderwali się jeszcze do walki i doprowadzili do remisu 21:21. Jednopunktową  przewagę zdobywały na przemian obie drużyny. W końcówce ważny punkt zdobył Cimochowski blokując Werpachowskiego. Przy stanie 25:24  Piotr Kacperski próbował zakończyć set mocną zagrywkę lecz wyszła na aut. Ostatnie słowo należało do kapitana  Marka  Antoniuka, który  udanym atakiem zdobył decydujący o zwycięstwie punkt- 25:27 dla Moderatora.

II set

W drugiej części gry podopieczni trenera Edwarda Góreckiego przystąpili do gry mocno skupieni. Od razu zdobyli sporą  przewagę  5:1, którą Moderator zniwelował do 1 punktu –9:8, później znów było gorzej – 19:13, 21:15, 24:18. Celnym atakiem  set zakończył A. Kubeł -25:20 dla NET-u i stan w setach 1:1.

III set

W trzecim secie drużyna Moderatora przycisnęła gospodarzy i odskoczyła na kilka punktów 0:5. Hajnowianie dobrze serwowali, asem serwisowym popisał się Adam Aleksandrowicz, później gospodarze nie mogli odebrać  zagrywek w wykonaniu Cimochowskiego . Niestety wystarczyła chwila rozluźnienia i zrobiło się już tylko 7:8 po autowych atakach. Publiczność zagrzewała swoich pupili do walki lecz przy stanie 10:15  ucichła i niespodzianek do końca seta nie było. Udanym atakiem seta zakończył Cimochowski- 18:25 i Moderator znów objął prowadzenie 2:1.

IV set

Czwarta partia to już zdecydowana przewaga NET-u - która na początku seta prowadziła  5:0 po dwóch blokach na Cimochowskim i ataku w antenkę Antoniuka. Ostrołęczanie grając uważnie i konsekwentnie wygrali tego seta 25:16 doprowadzając do dogrywki. Gospodarze dobrze przyjmowali nasze serwy i wyprowadzali udane ataki szczególnie w wykonaniu Werpachowskiego. Był to najgorszy set w wykonaniu Moderatora.

V set

Rozstrzygająca partia była b. emocjonująca i  trzymała w napięciu kibiców do końca seta. NET odskoczył drużynie OSiRu Hajnówka na parę punktów i skutecznie  utrzymał prowadzenie do samego końca wygrywając tym samym 15:11

Net Ostrołęka - Moderator Hajnówka 3:2 (25:27, 25:20, 18:25, 25:16, 15:11)
Moderator: Wesołowski, Kacperski, Cimochowski, Babińczuk, Aleksandrowicz, Antoniuk, Janiel (libero) oraz Prokopowicz, Gutowski, Maksymiuk, Kopyść. Trener Jacek Wesołowski.
Net: Kubeł, Obrębski, Kania, Kuciej, Werpachowski, Zalewski D, Laskowski (libero) oraz Zieliński, Zalewski M, Gromek, Pakieła, Górecki. Trener Edward Górecki

Sędziowie: Sławomir Jażdżewski, Ryszard Zarucki

Wyniki 9 kolejki:

MDK Warszawa – Gwardia  Szczytno 0:3 (18:25, 20:25, 18:25)
Alpat Gdynia - MOSiR Giżycko 0:3 (18:25, 18:25, 24:26)
AZS II Olsztyn - Starogard Gdański 1:3  (23:25, 20:25, 25:21, 17:25)