Informacje sportowe na stronie redaguje Ryszard Pater

Informacje o autorze

2003-12-06

Udany mecz z AZS Olsztyn

Rekordowa w tym sezonie liczba publiczności  w pełni usatysfakcjonowana opuszczała halę Zespołu Szkół z DBJN, bowiem po emocjonującym meczu hajnowski Moderator pokonał AZS AWM II Olsztyn 3:0 (22,22,21) rewanżując się za porażkę 1:3 w pierwszej rundzie.

Zespół Moderatora rozpoczął mecz w identycznym składzie, jak przed tygodniem w zwycięskim meczu z Alpatem. Goście wystąpili z  libero K. Andrzejewskim, który zdążył dojechać z Rzeszowa i był silnym punktem drużyny.

I set

Hajnowianie znakomicie rozpoczęli pierwszy set udanym atakiem Adama Aleksandrowicza, później znakomicie serwował Piotr Kacperski  zdobywając po kolei 3 asy serwisowe, jednego asa miał  Rafał Cimochowski. Po ich udanych atakach Moderator prowadził już nawet 16:10 i wszystko wskazywało, że set zakończy się wysokim zwycięstwem. W tym momencie olsztynianie przełamali się. Ich silne serwy odrzuciły hajnowian od siatki, wystawy stały się niedokładne a zbicia łatwe do odbioru lub lądowały na aucie. Złe momenty przeżywał Cimochowski. Trener chcąc wzmocnić zagrywkę wystawił Prokopowicza lecz i to nic  nie pomogło. W efekcie  olsztynianie zbliżyli się na jeden punkt (19:18 dla Moderatora). Po wyrównanej końcówce, kiedy zaczęły znów wychodzić ataki Cimochowskiemu i Kacperskiemu, zwycięstwo zapewnił Moderatorowi mocnym zbiciem kapitan Marek Antoniuk.

[1:0, 1:2, 5:2, 5:4, 9:4, 9:5, 10:5,11:7, 11:8, 13:8, 13:9, 15:9, 15:10, 16:10, 16:13, 17:13, 17:14, 19:15, 19:18, 21:18, 21:19, 22:19, 22:20, 23:20, 23:21, 24:21, 24:22, 25:22].

II set

W drugim secie tylko początek był udany dla hajnowian ale po okresie wyrównanej walki od stanu 13:13 przewagę 4 punktów zdobyli goście-22:18.Nic nie dał manewr z wejściem na serwy Prokopowicza. W końcówce seta dobry atak Antoniuka poderwał drużynę do boju. Przy stanie 19:22 na polu serwisowym stanął Cimochowski. Po jego 3  asach  serwisowych  i bloku Babińczuka po raz drugi ostatni punkt w secie zdobył Antoniuk. Zdobywając  kolejno 7 punktów Moderator znów wygrał do 22.Chociaż  Cimochowski okazał się bohaterem drugiego seta to najwięcej punktów dla Moderatora  zdobyli: Antoniuk-6 i  Aleksandrowicz-5.

[0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6, 7:6, 7:7, 8:7, 8:8, 10:8, 10:9, 11:9, 11:11, 12:11, 12:13, 13:13, 13:15 14:15, 14:17,15:17, 15:18, 16:18, 16:19, 17:19, 17:21, 18:21, 18:22, 25:22].

III set

Po nauczce, jaka otrzymali gospodarze od młodych przeciwników w trzecim secie tylko na początku AZS prowadził jednym punktem, po tym gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę mając w pewnym momencie 5 oczek więcej od przeciwnika – 16:11. Pod koniec goście ostatnim wysiłkiem zerwali się do walki i przegrywali już tylko jednym punktem 19:20 i 20:21. Ostatecznie po atakach Aleksandrowicza i Antoniuka Moderator wygrał 25:21 a ostatni punkt zdobył .. Antoniuk. W tym secie najwięcej punktów zdobył Cimochowski-5. [1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5,6:5, 6:6, 7:6, 7:7,11:7, 11:8, 12:8 12:9, 13:9, 13:10, 14:10, 14:11, 16:11, 16:13, 17:13, 17:15, 19:15, 19:16, 20:16, 21:19, 21:20, 24:20, 24:21, 25:21].

Wesołowski        -   3 (1+1+1).

Zdaniem niezawodnego spikera Piotra Lewczuka  na największe słowa uznania zasłużył Rafał Cimochowski, który znakomicie spisał się w końcówce II seta, kiedy serwował 7 razy z rzędu. Bohater poprzedniego meczu z Alpatem - Piotr Kacperski po znakomitym początku I seta serwował zbyt emocjonalnie i bez szczęścia, lepiej wiodło mu się przy ataku z krótkiej. Łukasz Babińczuk dobrze blokował a kiedy otrzymał  dokładną wystawę-przeciwnicy nie mieli szans na  odebranie zbitej przez niego piłki. Szkoda, że kilka wystaw było b. niedokładnych. Maciej Wesołowski chyba po raz pierwszy zaliczył w jednym meczu skuteczny atak, blok i as serwisowy. Miał jednak słabsze momenty w środku II seta. A stara gwardia powyżej przeciętnej, przy czym swoją dobrą postawę kapitan drużyny Marek Antoniuk uhonorował zakończeniem ostatniej akcji każdego seta, co bywa rzadko spotykanym zdarzeniem w meczach siatkarskich. Adam Aleksandrowicz popsuł kilka niedokładnie nagranych piłek, przy dobrym nagraniu był nie do zatrzymania.

Mecz był bardzo emocjonujący i na dobrym poziomie. Wspaniale spisywała się  licznie zebrana publiczność, która b. pomogła w trudnych momentach drugiego seta.

Moderator - AZS AWM II Olsztyn 3:0 (22,22,21)

Moderator: Wesołowski, Kacperski, Cimochowski, Babińczuk, Aleksandrowicz, Antoniuk, Janiel (libero) oraz Prokopowicz.Trener Jacek Wesołowski.

AZS AWM II: Alancewicz, Głowczyński, Habel, Rybak, Kopaczel, Starzewski, Andrzejewski (libero) oraz Cichecki, Janicki, Brojek. Trener Józef Kopaczel.

Sędziowie:

Radosław Kiziński z Radomia i Bartosz Bartosiewicz z Warszawy oraz Wojciech Gutowski i Jarosław Pawlik na liniach. Protokółował Jarosław Kutikow.

Widzów: ponad 400.

Inne mecze 8 kolejki:

Amber Starogard Gdański - Alpat Gdynia 3:0 (17, 14, 20)
Net Ostrołęka - MDK Warszawa 3:1
MOSiR Gizycko - Gwardia Szczytno 0:3 (-12, -12,- 19)

Zdjęcia z emocjonującej końcówki II seta

Hajnowscy zawodnicy cieszą się po zdobyciu punktu z asa serwisowego Rafała Cimochowskiego.

Za chwilę piłkę zbijaną z lewego skrzydła zablokuje Ł. Babińczuk . Z lewej strony zawodnicy AZS: K. Andrzejewski (biały strój), w wyskoku K. Starzewski (10) i J. Habel (6). Z prawej strony: w wyskoku M. Wesołowski, do bloku  przygotowują się Ł. Babińczuk (11) i M. Antoniuk, w głębi R.Cimochowski

Ostatnia akcja meczu, w wyskoku Marek Antoniuk,  z nr 11 Ł. Babińczuk, z prawej strony R.Cimochowski

tekst: R.Pater, zdjęcia: K. Kościewicz

Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1