Informacje sportowe na stronie redaguje Ryszard Pater

Informacje o autorze

2003-11-08

Moderator wygrał w Starogardzie Gdańskim.

Z pewnymi obawami oczekiwano wyjazdowego meczu z zespołem Amber w  Starogardzie Gdańskim. Hajnowianie wystąpili bez atakujących  Rafała Cimochowskiego i  Mariusza  Prokopowicza, którzy z reprezentacją białostockiej WSFiZ wyjechali na Mistrzostwa Polski uczelni niepaństwowych. Powstałą w ten sposób lukę uzupełnił Artur Maksymiuk.
W ubiegłym sezonie w II  rundzie Moderator przegrał w Starogardzie zdecydowanie 0:3 lecz w play-offach był już lepszy i wygrał 3:1. Dzisiaj Moderator powtórzył wynik z marca po niezwykle zaciętym i wyrównanym pojedynku, dzięki udanym końcówkom. Dwa pierwsze sety były wyrównane. Wynik praktycznie cały czas oscylował wokół remisu. Hajnowianom udawało się zyskać dwa lub trzy punkty przewagi, które utrzymywali do końca każdej partii. Gdy nasi zawodnicy w trzeciej partii uzyskali większą, liczącą aż cztery oczka przewagę, wydawało się, że mecz zakończy się w trzech setach. Wtedy jednak przyszło rozprężenie i to gospodarze nabrali wiatru w żagle, wygrywając całą partię 25:19. Zaskoczeni takim obrotem sprawy hajnowianie nie mogli otrząsnąć się z marazmu także w czwartym secie. W efekcie przegrywali w nim już ośmioma punktami. Punktem zwrotnym w tym secie było wprowadzenie na parkiet Arnolda Kopyścia.  Od tego momentu Moderator zaczął odrabiać straty i ostatecznie wygrał set i mecz.
Cichym bohaterem spotkania był rozgrywający hajnowskiej ekipy Maciej Wesołowski, który od początku trzeciej partii walczył nie tylko z rywalami, ale także z zatruciem żołądkowym. Mimo wstrząsających zawodnikiem torsji, na własną prośbę dokończył spotkanie, czym walnie przyczynił się do zwycięstwa. Występujący po raz pierwszy  w tegorocznych rozgrywkach Artur Maksymiuk nie zawiódł  oczekiwań trenera. Pewnie i skutecznie spisywał się zarówno w ataku, jak i w bloku. Potwierdził tym ubiegłoroczną opinię, że w trudnych sytuacjach można na niego liczyć.
Widać, że hajnowianie nabrali doświadczenia i zerwali z tradycją porażek na wyjeździe. Po meczu u siebie z ostatnim w tabeli MOSiR-em Giżycko odbędzie się w Szczytnie mecz na szczycie z liderem Gwardią. Czy Moderator będzie kontynuował zwycięską passę.

Amber Starogard Gdański - Moderator Hajnówka 1:3 (23:25, 24:26, 25:19, 23:25)

Moderator: Wesołowski, Aleksandrowicz, Iwaniuk, Maksymiuk, Antoniuk,
Babińczuk, Janiel (libero) oraz Kopyść i Kacperski .
Amber: Masiak, Głuszak, Dusowski, Michna, Kowalski, Winiarski Jaworski