Home

Zawody sportowe z okazji „Dnia Samorządowca”

W dniu 27 maja 2004 roku odbył się wyjazd pracowników samorządowych z Hajnówki do Augustowa na zawody sportowe z okazji „Dnia Samorządowca”. Zawody rozpoczęły się o godzinie dziesiątej na stadionie OSiR w Augustowie. Oprócz ekipy z naszego miasta na miejsce przybyło jeszcze 12 załóg z całego województwa podlaskiego.

Zawody zainaugurował przemarsz wszystkich drużyn wzdłuż trybun i wiwatującego tłumu kibiców, poczym nastąpiła werbalna prezentacja przybyłych przez prowadzącego zawody.

Najokazalej i zarazem najgłośniej zaprezentowała się drużyna z Bielska Podlaskiego, której zawodnicy oprócz oryginalnych strojów (w tym fryzur) zaopatrzeni byli w sprzęt utożsamiany raczej z nieodzownymi atrybutami rasowego kibica, tzn. trąbki oraz bębny.

Po około 45 min rozpoczęły się zawody. Najpierw odbyły się biegi oraz skok w dal. W biegach najlepiej zaprezentowała się nasza sztafeta 4 x 4 zajmując 2 miejsce ustępując pola tylko Augustowianom. Dobrze wypadł też Hajnowianom skok w dal. Oprócz zawodów lekkoatletycznych równolegle rozgrywał się turniej w pingponga. Tu 2 miejsce wśród kobiet zajęła również przdstawicielka Hajnówki. Innymi ciekawymi konkurencjami, które odbyły się na stadionie w Augustowie był rzut piłką do kosza, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny oraz strzał piłką nożną do bramki. W każdej z wymienionych wyżej konkurencji nasi zawodnicy wyróżniali się wyjątkową walecznością i starali się zwyciężyć z każdym przeciwnikiem czy z każdą przeciwniczką. Jednak nie poszło nam w przeciąganiu liny, gdzie drużyna z Hajnówki zajęła 5 miejsce. Tuż po tej konkurencji ktoś nawet krzyknął, usprawiedliwiając iż „zabrakło nam masy”. Rzeczywiście konkurencja ta oprócz dużej siły w rękach wymagała również od zawodników odpowiedniego „przygotowania dietetycznego”. Dla usprawiedliwienia można powiedzieć, że urzędnicy z Hajnówki prawdopodobnie z przetrenowania stracili za dużo „ciała” i dlatego nie byli w stanie stawić czoła najlepszym w tej konkurencji, którzy w ramach przygotowania trenowali zapewne głównie na stołówce.

Rozgrywkami, które wzbudziły najwięcej emocji oraz zainteresowania był kończący zawody turniej piłki siatkowej. Rozgrywki w fazie początkowej  toczyły się  na zasadzie losowania przeciwników a następnie w gronie trzech drużyn które pozostały po pokonaniu wszystkich swoich oponentów. W trójce szczęśliwców znalazła się również drużyna hajnowska. Po zaciętym boju, litrach wylanego potu, setkach wyskoków i oddanych serwisów, po momentach słabości i zwątpienia potęgowanych nieprzerwanie palącym słońcem, drużyna spod herbu białowieskiego żubra pokonała w finale drużynę przeciwnika i zdobyła złoty medal w całym turnieju.

W punktacji łącznej reprezentacja Powiatu Hajnowskiego zajęła III miejsce  na 11 startujących drużyn.

tekst : Marcin Jarmocik
zdjęcia: Paweł Krajnik

Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1