Home

Siatkówka                                                          Wyślij wiadomość    Wpisz się do księgi gości

Hajnowska twierdza zdobyta - Siemowit wygrał decydujący mecz w Hajnówce.

Wydawało się, że Moderator jest odpowiednio przygotowany, by pozostać niepokonaną drużyną w swojej sali. Zespół trenował w pełnym składzie, trener w wywiadach podtrzymywał na duchu jak mógł swoich zawodników licząc jednocześnie na magię hajnowskiej sali. Grupa najbardziej zaangażowanych kibiców zorganizowała plebiscyt na najlepszego siatkarza, mający dodatkowo zmobilizować zawodników. Niestety zawiódł jeden element - Redakcja Sportowa TVB 3, która  z powodu odbywającego się w Białymstoku meczu bokserskiego Polska-Litwa nie przyjechała do Hajnówki. Gdy nasi zawodnicy na próżno w 5 secie wypatrywali kamery telewizyjnej, wykorzystali to przeciwnicy odskakując na bezpieczną odległość punktową .

Sobotni mecz Moderatora z Siemowitem okazał się ostatnim w pierwszej serii play-offów, po bardzo zaciętej walce mecz zakończył się wynikiem 2:3 (16,-19,-17,19,-6)-zwycięstwem Siemowita.

Hajnowianie mieli ostatnio problemy zdrowotne, Adam Aleksandrowicz rozpoczął treningi po kontuzji kolana a Arnold Kopyść nie doszedł do pełnej sprawności po kontuzji w listopadzie. Wielką szansę wykazania swoich umiejętności otrzymał Dariusz Jałoza, który zastąpił na skrzydle  A. Kopyścia.. Hajnowianie rozpoczęli mecz w składzie: M. Wesołowski, Jałoza, Babińczuk, Aleksandrowicz, Antoniuk, Iwaniuk i libero Janiel a w drużynie Siemowita wystąpili: Kusztelak, Rzońca, Piotrowski, Szymos, Lisiecki, Kocik i Okuń.

W I secie wydawało się, że gospodarze rozniosą kandydata do awansu. B. dobre ataki Aleksandrowicza, Jałozy i Babińczuka oraz pięć skutecznych bloków przyniosło zdecydowane zwycięstwo. W II secie goście znaleźli receptę na naszych zawodników i zablokowali aż 10 ataków hajnowian. III set był jeszcze gorszy, gdyż przy 8 zablokowanych atakach  tylko 6 piłek weszło w pole przeciwników. Kiedy się już wydawało, że załamani hajnowianie łatwo się w IV secie poddadzą, od stanu 7:9 nastąpiła metamorfoza zespołu. Przy zaledwie  2 zablokowanych atakach 10 zbić było skutecznych, w czym celował Dariusz Jałoza (4).

W decydujących secie Siemowit błyskawicznie odjechał do stanu 1:7. Hajnowianie poderwali się na krótko i doprowadzili do stanu 4:7. Po zmianie boisk Siemowit utrzymał wyraźną przewagę do końca i wygrał 15:6, a cały mecz 3:2. Teraz będzie walczył o 1 miejsce w play-offie  z NET-em a Moderator spotka się z SPS Amber  w dniach 2 marca na wyjeździe i 15 marca w Hajnówce.

M. Wesolowski : 3 zepsute serwy.

Podczas meczu przeprowadzono plebiscyt dla kibiców na najlepszego siatkarza Moderatora. Wzięło w nim udział 192 kibiców (30 głosów nieważnych), którzy obdzielili swoimi głosami 11 zawodników. Po zakończeniu meczu zebrała się kapituła w składzie: