Home

Pierwsze zwycięstwo Moderatora

Siatkarze Moderatora nie zawiedli swoich wiernych kibiców i pokonali Net Ostrołęka 3:1
(20,-20,18,22).

Składy zespołów:

Moderator-Iwaniuk, Wesołowski, Kopyść, Babińczuk, Aleksandrowicz, Antoniuk, Janiel (l) oraz Cimochowski, Prokopowicz.

NET - Kubeł, Kania, Zieliński, Werpachowski, Obrębski, Kuciej, Pakiela (l) oraz Zalewski, Milewski.

Sędziowie-Zarucki R., Jażdżewski (obaj z Olsztyna) oraz W. Gutowski i T. Latoszyński.
Widzów około 300.

Moderator rozpoczął mecz w starym, wypróbowanym składzie i pewnie zwyciężył w pierwszym secie 25:20. Mimo bolącej ręki b. dobrze zbijał Antoniuk-5 dobrych ataków, będąc najpewniejszym zawodnikiem drużyny. Atakami z podwójnej krótkiej i efektownej krótkiej popisali się Kopyść i Iwaniuk.

W drugim secie goście od początku przejęli inicjatywę zyskując 5-punktową przewagę, którą utrzymali do końca seta. Wygrali dzięki dobrym blokom na Kopyściu, Aleksandrowiczu i Antoniuku. Trener Wesolowski sięgnął po młodzież wstawiając przy stanie 15:19 Prokopowicza (za Babińczuka) oraz Cimochowskiego (za Kopyścia) przed ostatnią akcja w secie.

W trzecim secie znów od początku inicjatywa należała do przyjezdnych, którzy prowadzili 3:0. Później celownik ustawił Rafał Cimochowski. Od stanu 10:9 gospodarze nie oddali prowadzenia do końca seta i wygrali 25:18. Dobrze blokował Babińczuk (szkoda, że nie otrzymuje dobrych wystaw z krótkiej) a w obronie popisywał się Aleksandrowicz.

W czwartym secie rywale wzajemnie się punktowali. Goście jeszcze prowadzili 8:7, by stopniowo tracić punkty na rzecz gospodarzy. Po kilku dobrych akcjach Cimochowskiego Moderator prowadził 4 punktami i ta przewaga z minimalnymi zmianami utrzymywała się do końca. Ostatecznie Moderator wygrał 25:22 i cały mecz 3:1. Doskonałą partię rozegrał Rafał Cimochowski ( 6 ataków w III secie i 7 w IV, 2 bloki i b. silne serwy), ale cichym bohaterem hajnowskiej drużyny był kapitan Marek Antoniuk, który grając z kontuzją nie tylko zdobył drugą ilość punktów ale również  podtrzymywał na duchu swoją drużynę w najtrudniejszych momentach.

Przyjezdni po odejściu Szostka, Sokołowskiego i Wykowskiego okazali się mniej groźnym zespołem niż przed rokiem.

Migawki z meczu:

Podczas przerw dodatkową atrakcją dla kibiców były występy zespołu tańca młodzieżowego z ZSzDNJB.

W trakcie meczu poinformowano kibiców o rozstrzygnięciach konkursów na stronie www.moderatorvolley.com wiedzy o Moderatorze. Szerzej o konkursie w oddzielnym artykule.

Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1