Home

                                                             Siatkówka plażowa                                                Wyślij wiadomość    Wpisz się do księgi gości

 
Podsumowanie MP z udziałem Ł. Jałozy  przez kibiców

Zwycięstwo drużyny Łukasza Jałozy zwróciło moją uwagę na wystąpienia kibiców siatkówki na forum siatki.net. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że najwięcej uwagi poświęcili sromotnej porażce zdecydowanego faworyta, jakim był zespół z Częstochowy.
Oto kilka wystąpień dotyczących zwycięskiego zespołu. Przedstawiam je po to, by nikt mnie nie posądzał o wyolbrzymianie osiągnięć naszego siatkarza. Dobrego zawodnika wszędzie zauważą.

Wiele krytycznych uwag wywołała decyzja przyznania nagród dla najlepszych zawodników MP juniorów.  Proponuję osobom , które oglądały finały zabawę w selekcjonerów. Wybierzmy spośród zawodników, którzy grali w Gubinie dwunastkę na mistrzostwa, wg recepty: 2 wystawiaczy, 4 przyjmujących, 3 środkowych, 2 atakujących i libero. Oto moja dwunastka:

Jurkojić ( Joker) i Owczarski (Skra)- rozegranie
Olejniczak (Nysa), Kordysz ( Cz-wa), Lach (Joker), Bartman (Wola)- przyjęcie
Kazimierski (Joker), Gawryszewski, Jałoza (obaj Wola)- środki
Orzechowski (Wola) i atakujący z Morza - atak
Getko(Wola) lub libero z Cz-wy.

Kocham Wole- ... jestem niemal wzruszony tym osiągnięciem. Tyle z chłopakami na nie pracowaliśmy, należało nam się. Dziękuweczka za wkład i zangażowanie naszych trenerów Krzysztofa Felczaka i Krzysztofa Zimnickiego -stworzyliście swietną drużynę opartą na dobrych zawodnikach: na Robsonie Kempczastym uszastym ,na Japanie kitajcu, na Witku jajcarzu, na Gorzkim pijaku, na Rumunie zrzutowcu, na Cieciową paruwą, na Orzechu debesciaku, na Małym z metra cietym i całej młodzieży kadrowej i hajnówkowej też i geciowej też...

Siatkówka jest gra zespołową , co udowodnili zawodnicy MOS WOLA- zdobywając mistrzostwo . W każdym meczu a nawet poszczególnych setach kto inny był liderem zespołu. Stanowiło to nie lada problem dla przeciwników. Po kolei: w grupie eliminacyjnej, - z Jokerem, wszyscy grają przeciętnie, z Gubinem [ jak ten zespół mógł znależć się w finałach?] równa gra całej ekipy, a później demolka Nysy, nareszcie b.dobra gra wystawiaczy Gorzkiewicza i Drabkowskiego. Półfinał to popis bombardierów MOS-u Orzechowskiego i Bartmana, którzy mieli 90% skuteczności w ataku. Finał to znów Orzech i wspierający go w różnych fazach meczu Bartman, a przede wszystkim Jałoza, który momentami ośmieszał środkowych Jokera. Mając wyrównaną 12-tkę, trener Felczak dokonywał licznych zmian, w zależności od sytuacji na boisku. Ta drużyna miała tylko teoretyczny podział na pierwszą szóstkę i rezerwy. Finałowy mecz MOS rozpoczął w składzie: Gorzkiewicz - Bartman - Gawryszewski- Orzechowski-Gradowski-Kępka, libero Getko. Na zmianach, często bardzo długich grali: Drzyzga- Drabkowski- Jałoza- Witek i Warszton. Dla zainteresowanych przedstawiam kompletny skład Mistrzów Polski Juniorów na rok 2003:

Nr. 1. Tomasz Drzyzga rocznik 1985 wzrost 189 przyjmujący

Nr. 3. Zbigniew Bartman 1987 197 przyjmujący

Nr. 5. Damian Orzechowski 1984 195 atakujący

Nr. 6. Robert Kępka 1984 191 środkowy

Nr. 7. Maciej Gorzkiewicz 1984 193 rozgrywający

Nr. 9. Michał Drabkowski 1984 180 rozgrywający

Nr. 10. Konrad Gradowski 1984 191 przyjmujący

Nr. 11. Bartosz Gawryszewski 1985 201 środkowy

Nr. 12. Sebastian Witek 1984 197 przyjmujący

Nr. 13. Krzysztof Getko 1986 185 libero

Nr. 14. Tomasz Warszton 1984 194 atakujący

Nr. 15. Łukasz Jałoza 1985 195 środkowy 

(część zawodników dołączono z drużyn kadetów)

MKS MOS WOLA to niepowtarzalne zjawisko polskiej siatkówki młodzieżowej. Niesamowita atmosfera, niesamowici ludzie od trenerów , przepraszam PANÓW TRENERÓW, do ciotki Krystyny, która nakarmi, pocieszy, podstrzyże.
Treningi tam to sama przyjemność. Powiedz, czy w jakimś klubie, nawet I-ligowym można tak się przyjemnie zmęczyć, jak w MOS-ie ? A życie w sekcji ? Gdzie są takie kroniki , informacje i zdjęcia z każdego wydarzenia. Gdzie takie siatkarskie wigilie, siatkarskie chrzty i takie fantastyczne wyjazdy na najlepsze turnieje młodzieżowe w całej Europie, od Londynu, Paryża, Porto, do greckich Salonik, Antwerpii i turniejów w Niemczech , albo włoskie plaże nad Adriatykiem lub na Rivierze włoskiej i francuskiej ?
No ,a przede wszystkim wspaniali trenerzy. I perfekcjonista Felek-Felczak  i Grubasek Zimnicki tryskający niepowtarzalnym humorem , no i pan Mirek Grygoruk (z Bielska Podlaskiego), co wąsem kręci i panny nęci.
Tylko w MOS-ie czujesz się jak w wielkim europejskim klubie, gdzie od młodzika do juniora wiesz jaki masz procent skuteczności w każdym elemencie, kto zapracował na sukces , a kto coś zawalił . To wszystko powie Ci kamera video i wydruk z laptopa Felka.
Dlatego tak wracamy chętnie do wspomnień o niezapomnianym MOS-ie , niepowtarzalnym klubie na świecie. Kto tam nie trenował , ma co żałować. Dlatego wszyscy trenują aż miło i nikt nie chce, aby go wylali.

RP


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444