Home

Głogowski/Hajbowicz zwycięzcami turnieju w Hajnówce

W niedzielę od rana dogrywano mecze ćwierćfinałowe. Para Parkitny/Siewiorek bez problemu pokonała Kazachów Rovkina i Kaslakowa 2:0 a Witczak/Klimek zrewanżowali się za wcześniejszą porażkę juniorom z Piły Lach/Łyczko wygrywając po zażartej walce 2:1. Pokonane pary zajęły miejsca 5-6, natomiast pozostałe przystąpiły do walki o awans do finału.

W półfinałach lepsi okazali się faworyci. Zarówno Matusiak i Krymarys jak i Głogowski i Hajbowicz zwyciężylii swoich rywali po 2:0. Pokonane pary stoczyły b.zacięty pojedynek o miejsce na podium. Niespodziewanie lepsi okazali się Parkitny/Siewiorek grający ze sobą pierwszy rok.
Finał był popisem Krzysztofa Hajbowicza, nowego zawodnika I-ligowego Moderatora Hajnówka, który grając z Piotrem Głogowskim stoczyli emocjonujący pojedynek z liderami rankingu najlepszych polskich siatkarzy plażowych- Michałem Krymarysem i Rafałem Matusiakiem. Od początku pierwszego seta nieznaczną przewagę mieli faworyci, ale od stanu 10:10 punkty zaczęła zbierać para Głogowski/Hajbowicz. Trwało tak do stanu 18:15, gdy przeciwnikom zaczęło wszystko wychodzić. Doprowadzili do remisu, by w czwartym setbolu przełamać opór przeciwnika i wygrać set 24:22. Początek drugiego seta również należał do Krymarysa i Matusiaka.. Tym razem od stanu 9:9 przewagę osiągnęli Głogowski i Hajbowicz i zwyciężyli bez problemu 21:17. O zwycięstwie miał zadecydować tie-brack. I znów na początku seta bardziej skoncentrowani Matusiak i Krymarys prowadzili, ale od stanu 4:4 niepodzielnie prowadzili Głogowski i Hajbowicz. Przy stanie 14:8 coś się rozregulowało w ich grze, przeciwnicy postraszyli ich zdobywając po kolei 3 punkty. Jednak Matusiak zepsuł ostatnią piłkę i zwycięska para po raz pierwszy mogła świętować sukces w ramach eliminacjo do MP.
Krzysztof Hajbowicz pokazał, jak dużo zależy od dobrego bloku. W czasie meczu 15 razy skutecznie blokował ataki przeciwników i tyle samo punktów zdobył atakiem. Natomiast Piotr Głogowski sprawował się znakomicie w obronie. Krzysztof Hajbowicz w najlepszy z możliwych sposobów pokazał swoje umiejętności siatkarskie hajnowskiej publiczności.
Turniej hajnowski po raz kolejny przyniósł sukces organizacyjny i sportowy. Od pierwszego turnieju, w którym Marek Antoniuk razem z Danielem Plińskim zajęli 3 miejsce minęło już 3 lata. Zmienił się układ sił w polskiej siatkówce plażowej. Do głosu dochodzą tacy zawodnicy jak Głogowski/ Hajbowicz czy Matusiak/Krymarys. Dużo obiecywano po występie medalistów Mistrzostw Europu juniorów Nalikowski/Jurkoić. Niestety nie uczynili postępów od ubiegłego roku i odpadli w piątkowych eliminacjach. Ich zwycięzcy Rudnicki/ Pastuszak nie wyróżnili się czymś nadzwyczajnym i zajęli miejsca 13-16. Nie popisała się również para MOS-u WOLA
Z.Bartman/Ł. Jałoza, która również przegrała pierwszy mecz eliminacji. Za to b. dobrze zaprezentowali się mistrzowie Polski juniorów z ubiegłego roku Łyczko/Lach (Joker Piła).
W tym roku nie udało się przeprowadzić zawodów w amfiteatrze, który jest modernizowany. Mecze rozgrywano na boisku wysypanym piaskiem dostarczonym przez jednego ze sponsorów Zakłady Ceramiki Budowlanej w Lewkowie. Wokół dwóch boisk ustawiono trybuny metalowe na ok. 400 osób. TV3 Białystok pokaże po wiadomościach sportowych po godz. 22.00 sprawozdanie z meczu finałowego, na które zapraszamy kibiców.

Końcowa kolejność Turnieju Eliminacyjnego Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Hajnówka Open 2004: