Home


 Do Hajnówki ponownie przyjadą najlepsi polscy siatkarze plażowi

15 tysięcy złotych – to największa pula nagród wśród wszystkich turniejów eliminacyjnych mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Taką kasę przewidzieli organizatorzy dla uczestników „piaskowej” imprezy, która rozpocznie się w piątek w Hajnówce.
Pula nagród wzrosła w stosunku do zeszłego roku o 3 tysiące złotych. Żaden z innych turniejów nie oferuje graczom tak wysokich apanaży. Oznacza to, że zwycięska para wzbogaci się właśnie o okrągłe 3 tysiące zł.
Zawody w Hajnówce, poza możliwością zarobienia pieniędzy oraz zdobycia punktów rankingowych, które uprawniają potem do startu w imprezie finałowej mistrzostw Polski, mają też dodatkowe znaczenie.
– To jest czwarta eliminacja krajowych mistrzostw – mówi Marek Antoniuk, dyrektor OSiR-u, organizator imprezy, zarazem kapitan beniaminka Serii B, Moderatora Hajnówka. – Tu można zdobyć ostatnie punkty, które będą brane pod uwagę przy rozdawaniu „dzikiej karty” do turnieju World Tour w Starych Jabłonkach. W tej prestiżowej imprezie weźmie udział tylko najlepszy duet w pierwszych czterech turniejach eliminacyjnych mistrzostw Polski.
Dlatego nie ma wątpliwości, że do Hajnówki zjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju (zresztą obsada zawodów zawsze była znakomita). Nasi plażowicze w skali światowej znaczą niewiele i występ w imprezie World Tour jest ogromną szansą na pokazanie się i niezły zarobek. Pula nagród liczona jest bowiem w dziesiątkach tysięcy dolarów.
Nie wiadomo natomiast czy w Hajnówce stawią się pary zza granicy.
– Jak na razie nikt spoza Polski do mnie nie dzwonił – wyjaśnia Antoniuk. – Oni z reguły przyjeżdżali tu, gdy nie było jeszcze imprez w Europie i na świecie. W tym roku, gdy organizujemy naszą eliminację, sezon już trwa.

Tym razem siatkarze nie będą walczyć w samym amfiteatrze, który jest remontowany. Boisko i trybuny zostaną rozstawione obok.
Dla publiczności atrakcyjnie zapowiada się nie tylko oglądanie popisów siatkarzy. Frajdę będą mieli szczególnie najmłodsi. W niedzielę zagra dla nich Arka Noego.

Opracowano na podstwie danych Gazety Współczesnej (Miłosz Karbowski)

W turnieju głównym zagra osiem par, wg roztawienia:

  • R1 Matusiak, Krymarys

  • R2 Hajbowicz, Głogowski

  • R3 Lisiecki, Sokołowski

  • R4 Sobczyński, Fogel

  • R5 Witczak, Klimek

  • R6 Parkitny, Siewiorek

  • R7 Żukowski, Luks

  • R8 Pliński, Wajszczuk.

Sponsorami głównymi turnieju są: Mlekovita, Ergo Hestia, Ceramika Budowlana Lewkowo i Producent Drzwi i Okien CDM.
Patronat medialny nad imprezą objęły: TVP3, Gazeta Współczesna i Gazeta Wyborcza.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Marek Antoniuk szczęśliwym tatusiem ! 10-06-2004, 14:11
Dziś tj. 10-06-2004 około godziny 8:00 na świat przyszła druga córeczka Marka Antoniuka. Mała Tosia ważyła 3,9 kg i miała 58 cm.
Markowi i jego małżonce Bogusi w imieniu całej siatkarskiej Hajnówki składamy serdeczne gratulacje !!!
---------------------------------------------------------------------------------------------

Informacje ze strony moderatorvolley.com
Ryszard Pater


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444