Home

                                                              Siatkówka                                                  Wyślij wiadomość    Wpisz się do księgi gości


Sukcesy kadetów i młodzików z powiatu hajnowskiego w siatkówce

KADECI

1. MISTRZOSTWA PODLASIA kadetów przyniosły zaskakujące rozstrzygnięcia. Zdecydowany lider rozgrywek MUKS przegrał z ...grypą, która zmogła większość zawodników. MUKS oddał walkowerem mecz w Bielsku Podlaskim i przegrał decydujący pojedynek w Białowieży z Olimpijczykiem 2:3. Natomiast drugi w tabeli OSiR Hajnówka wygrał dwa mecze z Olimpijczykiem-3:2 w Białowieży i 3:1 u siebie i niespodziewanie został mistrzem Podlasia.

Tabela:

Lp

Nazwa zespołu

Mecze

Punkty

Sety

1

2

3

4

OSiR Hajnówka

MUKS Białystok

Orion B. Podlaski

Olimpijczyk Białowieża

4:2

4:2

2:4

2:4

10

9

8

8

14:7

13:9

  8:13

  7:14

OSiR Hajnówka - trener Jerzy Janiel . Skład: Adrian Dawidziuk (LO DBJN), Mariusz Ptaszyński (GP 2-libero), Mateusz Juszczuk (GP 3-rozgrywający), Marcin Paszkowski (GP 3), Władysław Jakubowski  (GP 3), Łukasz Chilimoniuk (GP 2), Adam Szpilko (GP 2), Paweł Kuźma (GP 2), Paweł Szarejko (LO DBJN), Andrzej Moroz (GP 2).

Ze względów oszczędnościowych drużyna nie pojechała na ćwierćfinały Mistrzostw Polski Kadetów.

2. GIMNAZJADA

W skład mistrza Podlasia kadetów OSiR-u Hajnówka wchodzili zawodnicy aż trzech szkół, najwięcej z PG 2. I to właśnie ta szkoła najlepiej wypadła spośród szkół hajnowskich zajmując 5-6 miejsce w województwie. We wstępnych rozgrywkach powiatowych i rejonowych drużyny z Hajnówki grały zdecydowanie lepiej od przyszłego mistrza  Gimnazjady  GP Białowieża. Chłopcy z Białowieży  wykorzystali  swoją salę i w ćwierćfinale wygrali z PG 2 Suwałki i PG 18 Białystok a w półfinale zwyciężyli PG 2 Hajnówka 2:0 (22,19) i w decydującym pojedynku zdecydowanego faworyta PG 15 Białystok. Gospodarze rozpoczęli fatalnie pierwszy set, gdy było już 1:11 trener Jarosław Kutikow w celu uspokojenia zawodników wstawił dublerów. Kiedy ci odrobili część strat, znów wpuścił najlepszych. Chłopcy wznieśli się na szczyty swoich możliwości i przy fantastycznym dopingu kibiców wygrali 25:22. W drugim secie znów walka punkt za punkt i zwycięstwo do 22 w secie i 2:0, które liczyło się już w finale.

    Finał GIMNAZJADY został rozegrany w hali Publicznego Gimnazjum w Mońkach. Po zwycięstwie w pierwszym meczu z DG Lipsk drużyna z Białowieży zapewniła sobie końcowy sukces dzięki zwycięstwu PG 15 Białystok z gospodarzami PG Mońki 2:1. W meczu o pietruszkę Białowieża wygrała 2:1 (-22,16,13) ale musiała się mocno napracować.

 - To był piękny mecz-powiedział wiceprzewodniczący SZS Zbigniew Orzeszko, sławny niegdyś siatkarz-mistrz Polski w trójkach w barwach Gwardii Białystok (niegdyś I liga).

Tabela:

Lp

Nazwa szkoły

pkt.

sety

1

2

3

4

PG Białowieża

PG 15 Białystok

PG Mońki

PG Lipsk

6

5

4

3

6:1

4:3

4:5

1:6

Najlepsi siatkarze gimnazjady:

  1. Stefan Ochryciuk PG Białowieża

  2. Piotr Trusiewicz   PG 15 Białystok

  3. Sebastian Młodzianowski

Najlepsi siatkarze zespołów finałowych:

  1. Piotr Ochryciuk  PG Białowieża,

  2. Piotr Filipiuk      PG 15 Białystok,

  3. Dariusz Gudel    PG Mońki,

  4. Paweł Kosakowski  PG Lipsk.

PG Białowieża - trener Jarosław Kutikow. Skład drużyny: Piotr Ochryciuk (1), Roman Buszko (2), Paweł Androsiuk (3), Andrzej Dackiewicz (4), Stefan Ochryciuk (5-kapitan), Bartosz Małachowski (6), Dawid Rogaczewski (7), Marek Petruk (8), Hubert Kawecki (10), Andrzej Dawidziuk (11), Kamil Smoktunowicz (12), Adrian Lewczuk (13).

W czerwcu siatkarze z Białowieży wystartują w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Władze szkolne szukają na cel  pieniędzy-30 tys. zł. Jeśli je zdobędą, drużyna wyjedzie na turniej.

Z drużyn hajnowskich  PG 2 zajęło 5-6 miejsce a PG 3  miejsce 9-12.

3. MŁODZICY

W Igrzyskach Województwa Podlaskiego brązowe medale wywalczyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Narewce trenowani przez Michała Panfiluka. Najlepszym zawodnikiem zespołu z Narewki został Daniel Gryc.

Oczekuję zdjęć drużyn w/w drużyn. Można je przesłać na adres: rysiekptr@wp.pl

RP


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444