Home

 
„Honorowi Sportowcy Hajnówki”

Już po raz piąty redakcja „Wieści Podlaskich” przeprowadza plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i  trenerów  Ziemi Hajnowskiej. W pierwszym plebiscycie kandydatury zgłaszali sami kibice i okazało się, że pominięto szereg znaczących w sporcie hajnowskim zawodników, m.in. wicemistrza Polski w siatkówce plażowej  z 1999 r. Marka Antoniuka. Redaktor Wawrzyński wybrnął z sytuacji przyznając mu tytuł „Honorowego Sportowca Hajnówki”.

Powyższy fakt unaocznił, jak słabo są znane osiągnięcie naszych sportowców i wpłynął na ukierunkowanie moich zainteresowań sportowych na Hajnówkę. W następnych latach jako kandydatów do plebiscytu ujmowano  sportowców rodem z Hajnówki reprezentujących kluby białostockie. Stwarzało to sporo problemów dla kibiców. W związku z czym w tym roku  raz pierwszy jako kandydatów ich  nie ujęto a w  zamian  odgrzano pomysł na nagrodzenie wyróżniających się zawodników tytułem „Honorowego Sportowca Hajnówki”. W tym roku  kandydatami do takiego tytułu są następujący sportowcy:

1.Marlena Lubowicka –niespodziewana  mistrzyni Polski juniorek w rzucie oszczepem w 2003 r.-42,97, reprezentantka kraju w meczu międzypaństwowym juniorek. Rozpoczęła swoją karierę od występów w biegach przełajowych i w czwórboju. W 1998 r. w Mistrzostwach Województwa w czwórboju zajęła indywidualnie  2. miejsce,  razem z zespołem SP nr 1 wystąpiła w Mistrzostwach Polski w czwórboju w Kielcach, zajmując drużynowo 6. miejsce, natomiast indywidualnie znalazła się na 9. miejscu, będąc najlepszą w rzucie piłeczką palantową – 55,50. Swoje predyspozycje rzutowe wykorzystała w rzucie oszczepem. Podczas Małego Memoriału im. J. Kusocińskiego zdobyła brązowy medal wynikiem 38,90. W Szkole Podstawowej nr 1 w Hajnówce trenowała pod okiem  mgr Włodzimierza Romaniuka. Obecnie uczy się w Białymstoku w  klasie sportowej LO nr 9  i reprezentuje klub Podlasie.  Ma 18 lat. 


Marlena Lubowicka

2.Bogumił Klimiuk –  odnoszący sukcesy w ogólnopolskich  rajdach samochodowych w klasie Rally Famy, bierze również udział w Rajdowych Mistrzostwach Polski, czołowy zawodnik Podlasia. Zaczynał karierę sportową w Hajnówce od jazdy  na małym Fiacie, obecnie jeździ Nissanem Micrą. Ma 26 lat. Występuje w barwach grupy Futura Leasing-Nissan Musiński-Avisa-Castrol w Białymstoku.

TYTUŁY:
1998r. - wicemistrz okręgu PZMot Białystok w klasie
1999r. - mistrz okręgu PZMot Białystok w klasie                                                                               2001r. - IV miejsce w klasie N-0 w Rajdowym Samochodowym Pucharze Polski PZMot
2002r. - V miejsce w Rajdowym Samochodowym Pucharze Seicento w Mistrzostwach Polski.
2003r. – V miejsce w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach w klasie A5..

3.Edward Poniecki – najstarszy sportowiec Hajnówki uprawiający tenis ziemny i stołowy od ponad 50 lat, trzykrotny mistrz województwa w tenisie ziemnym w latach 1954-56. Dzięki jego staraniom w Hajnówce nadal jest uprawiany tenis stołowy w sali gimnastycznej SP 5 i rozgrywany jest Memoriał im. Bogdana Lewczuka.

4.Łukasz Jałoza –mistrz Polski juniorów w siatkówce w 2003 r. w drużynie MKS MOS WOLA Warszawa. Siatkówkę zaczął uprawiać w ZS z DBJN pod okiem  trenera mgr Romana Daniluka. Z powodzeniem grał w sezonie letnim w  siatkówkę plażową dochodząc

do finałów MP juniorów. Występując razem z bratem Dariuszem podczas eliminacji do MP pokonali reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy do lat 23. W tym sezonie jest kapitanem drużyny MKS MOS WOLA.


Łukasz i Dariusz Jałozowie

Szczegóły plebiscytu i kupony znaleźć można w grudniowym numerze miesięcznika „Wieści Podlaskie”.

RP


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444