Home

                                                             Hajnówka - piłka nożna                                        Wyślij wiadomość    Wpisz się do księgi gości

   
Mecz hajnowskich Olboi z zespołem z Próżan

W minioną sobotę, 17 maja, drużyna hajnowskich oldboi zagrała towarzyskie mecze z zespołami z Prużan (Białoruś). Międzynarodowe, wyjazdowe spotkanie, odbyło się na boisku w Prużanach, z okazji święta sportu naszych wschodnich sąsiadów.


Oldboje z Hajnówki (w niebieskich strojach) i Prużan

Grali zawodnicy powyżej trzydziestego piątego roku życia. Królem strzelców hajnowskiej drużyny został Andrzej Skiepko, świetny sportowiec i od kilku miesięcy dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury. Z jego strzałów, piłka aż dziewięć razy znalazła się w bramce Białorusinów.

Pogoda dopisała, a mecze stały na wysokim poziomie. Zespół hajnowskich oldboi zremisował 6:6 z drużyną prużańskiego „Akwilonu” i wygrał 7:4 zawodnikami emerytowanych lotników. W ten sposób zdobył I miejsce w rozgrywkach.

Poza Andrzejem Skiepko, na boisku królował Jerzy Nowik, szef oldboi z Hajnówki. – To nasze drugie wyjazdowe spotkanie z kolegami z Prużan. Rewanż planujemy w Hajnówce, 31 maja, podczas obchodów dnia sportu, organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji - mówi Jerzy Nowik. - Pierwszy mecz zawodników powyżej trzydziestego piątego roku życia, odbył się 12 października, na boisku w Prużanach. Cieszę się, że spotkania weszły na stałe do naszego kalendarza, ponieważ atmosfera jest bardzo miła.


Z dyplomem: Jerzy Nowik

Drużyna hajnowskich oldboi istnieje cztery lata. Liczy dwudziestu zawodników. Latem trenują na boisku OSiR-u, a zimą w sali SP nr 6. W zespole grają wszyscy ci, którzy bardzo lubią piłkę nożną. Drużyna startuje w Podlaskiej Lidze Oldboi.


Oldboje z merem Prużan (stoi pierwszy z lewej) i działaczami sportowymi.

Hajnowscy oldboje, granicę polsko – białoruską przekroczyli w Białowieży. Było to historyczne przejście,


Historyczne przejście

ponieważ od najbliższego wtorku, zostanie zamknięte. - Wielu naszych zawodników nie ma paszportu, a takie ułatwione przejście sprzyja dobrym kontaktom między ludźmi, których łączy Puszcza Białowieska – powiedział Stanisław Kozioł, mer miasta Prużany. – Mocno wierzę w to, iż prezydenci naszych krajów, tak jak obiecali, umożliwią nam kontakty sportowo – kulturalne.

 Krystyna Kościewicz


Mer Próżan i Andrzej Skiepko


Oldboje


Oldboje z Merem Próżan


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444