Home

Ludzie sportu                                                  Wyślij wiadomość    Wpisz się do księgi gości

Bogusław Bortnik
- łucznik

Po rozwiązaniu sekcji łuczniczej LZS Śmiały B. Podlaski przeniósł się z trenerem S. Petrukiem do Puszczy Hajnówka.W 1972 r. został mistrzem okręgu białostockiego  w kategorii seniorów.  W sierpniu w czasie MP juniorów w Człuchowie wystrzelał złoty medal na 30 metrów. Razem z Zenonem Czaplą reprezentował woj. białostockie w dn.  8 – 9 września  w międzyokręgowym meczu łuczniczym Warszawa – Białystok, gdzie zajął pierwsze miejsce. W następnym roku  Bogusław Bortnik znalazł się już  się w kadrze A wśród 20 najlepszych łuczników w kraju. W lipcu bezapelacyjnie triumfował w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w Krakowie , a w jego łuku rolę celownika pełniła zwykła szpilka. Po zwycięstwie  w 1973 r. w mistrzostwach okręgu seniorów wystartował w XXXVII Mistrzostwach Polski seniorów w łucznictwie, rozegranych w dniach 19 – 23.09.73 w Rzeszowie. Bogusław Bortnik w konkurencji Ł – 2AB został wicemistrzem Polski i powołano go do reprezentacji Polski. W 1974 r. Bogusław Bortnik  w I Turnieju Klasyfikacyjnym seniorów w Poznaniu, zajął 6. miejsce. Po tym turnieju najlepszy zawodnik hajnowskiego klubu na polecenie Wojewódzkiej Federacji Sportu w Białymstoku przeszedł do Klubu Sportowego Jagiellonia Białystok.

Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1