Home

Ilość odsłon: 4841   Data publikacji:  2004-07-19

Hajnowscy biegacze i ich sukcesy

Trzy brązowe medale z XXV Mistrzostw Świata Medyków w biegach długodystansowych przywiózł z Garmisch Partenkirchen doktor Tarasij Ostrowierch.
Biegi odbyły się w dniach 10-17 lipca 2004 r. Hajnowski biegacz na 3 dystansach zdobył trzecia lokatę :

• 5 km - 17 min 02 sek.

• 10 km (CROSS) - 37 min.52 sek.

• Półmaraton (21,1 km) - 1 godz. 21 min. 28 sek.

Tarasij Ostrowierch

***

13 czerwca odbył sie XIII Półmaraton Mleczny na trasie Korycin - Janów - Korycin. Ciekawostką tego biegu jest jego główna nagroda, którą jest krowa.
Startowali w nim hajnowscy biegacze : Aleksander Prokopiuk, Wiera i Leoncjusz Stasiewiczowie, Edward Terebun i Monika Falkowska.

***

Bardzo udanie i aktywnie uczestniczą w całej Polsce amatorzy z Klubu Biegacza przy OSiR w Hajnówce
• 4 kwietnia 2004 w 20. "Biegu Sokoła" - Bukowiec Górny -15 km, Mistrzowstwa Polski Lekarzy Tarasij Ostrowierch, kat M40, został mistrzem polski.
• 2 maja 2004 w "IV Półmaratonie Węgorza" w Węgorzewie brało udział 5 zawodników Klubu, z czego w silnej obsadzie krajowej, l miejsce w swoich kategoriach zajęli Wicra Stasiewicz i Andrzej Rad/.ymin.
• 8 maja w Cracovia Maraton Andrzej Radzymin w kat M50 został wicemistrzem Polski.
• 30 maja w Suchowoli odbył się IX Cross Trzeźwości -udział w nim wzięło 5 zawodników z naszego Klubu, l miejsce w swoich- kategoriach zajęli Wiera Stasiewicz i Andrzej Radzymin.
• 5 czerwca w I Półmaratonie Białostockim udział wzięło 9 zawodników Klubu Biegacza - w swoich kategoriach zwyciężali - Monika Falkowska z Bielska Podlaskiego, Wiera Stasiewicz i Andrzej Radzymin, drugie miejsce zajął Edward Terebun, trzecie Łukasz Szparło i Leon Sta¬siewicz, a czwarte Jarosław Lapiński.

Od lewej: Wiera Stasiewicz, Aleksander Prokopiuk, Jarosław Łapiński, Andrzej Radzymin, Arkadiusz Stasiewicz.

Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1