Home

 
Konkursy sportowe

Powstanie strony internetowej zespołu Moderator skłoniło mnie do wykorzystania przerwy między Turniejem o Puchar Burmistrza i terminem rozpoczęcia rozgrywek II ligi do przypomnienia osiągnięć Moderatora w poprzednim sezonie. Administrator strony z Łomży uznał, że forma konkursu jest dobrym pomysłem i ruszyliśmy. Uznałem, że najwłaściwszą nagrodą będzie biuletyn „Druga liga siatkówki w Hajnówce”, co miało się przyczynić do jej reklamy.
Już na wstępie w wyniku nieporozumienia tygodniowa pula pytań została przedstawiona w jednym rzucie pytań i niestety nikt nie potrafił odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania. Zawiodła również dystrybucja książki (a w książce można byłoby bez trudu znaleźć właściwe odpowiedzi). Zdecydowano uprościć konkurs i ułatwić pytania. Przyniosło to efekt w postaci trafnych odpowiedzi nie tylko mieszkańców Hajnówki ale również z innych terenów Polski (zwycięzcy konkursów pochodzili z Opola i Żar).

Pierwszy zwycięzca Krzysztof Wystrach z Opola po otrzymaniu wiadomości o wygranej napisał:

"Cieszę się bardzo z wygranej. Bardzo chętnie zapoznam się z
lekturą, ale chyba w najbliższym czasie na meczach Moderatora nie będę
(a mieliście awansować do IB). Będę musiał poprosić szanownego trenera
Yacka o podrzucenie do Opola (jak znowu tu zawita). Chyba nie
spodziewaliście się, że macie kibiców w Opolu - a jak widać macie).
I to jeszcze takich, co  na drużynie Moderatora  się znają."

Lista zwycięzców dotychczasowych  konkursów:

 1. Krzysztof Wystrach – Opole,

 2. Mariusz Ptaszyński – Hajnówka,

 3. Krzysztof Matwiejuk – Hajnówka,

 4. Natalia Starosta-Żary.

Nagroda dodatkowa za pytanie o „hajnowskiej twierdzy” przypadło  Konstantemu Jałozie.

Proszę osoby spoza Hajnówki o podanie adresów, na które można przesłać biuletyny.

Oto dotychczasowe pytania:

 1. Kiedy drużyna OSiR Hajnówka wystąpiła po raz pierwszy w barwach sponsora? ( W meczu pucharowym z OKSiW Warką w dniu 2.10.2002 r.)

 2. Kiedy pojawiła informacja o „hajnowskiej twierdzy”? (Przed meczem z Siemowitem w dniu 13.12.2002 r. ukazał się w Gazecie Wyborczej (dodatek podlaski) artykuł "Twierdza hajnowska?"
  "Zrobimy wszystko, by twierdza hajnowska do końca rozgrywek nie została zdobyta-zapewnia trener Wesołowski..."

 3. Czy Moderator był liderem II ligi? (Ttak- po 4 kolejkach.)

 4. Kogo wybrano najlepszym siatkarzem Moderatora w plebiscycie kibiców?( Marka Antoniuka)

 5. Który z wymienionych zawodników grał we wszystkich meczach  II ligi: Antoniuk, Aleksandrowicz, Iwaniuk, Janiel,Jałoza, Kopyść,Maciej Wesołowski (Wesołowski)

 6. Kto był ostatnim hajnowskim zawodnikiem, który dotknął piłkę w ramach rozgrywek II ligi?( Roman Toch).

 7. W którym meczu Moderator zdobył najwięcej punktów? (W meczu z Netem –99).

 8. Kto był najniższym zawodnikiem Moderatora? ( Robert Wajszczuk)

 9. Który z wymienionych zawodników mieszka najdalej od Hajnówki: Kopyść, Aleksandrowicz, Rzadkowski?( Mieszko Rzadkowski)

 10. Który z wymienionych graczy nie jest zawodnikiem Moderatora Hajnówki: Wesołowski, Aleksandrowicz, Habel, Iwaniuk, Kopyść, Prokopowicz, Kacperski? ( Habel)

 11. Ile małych punktów Moderator w meczu z AZS II Olsztyn zdobył i ile stracił? ( Moderator zdobył 83 i stracił 96 punktów)

 12. W jakiej Hali Sportowej odbywają się mecze Moderatora? (Hala Sportowa przy LO z DNJB w Hajnówce ul. Piłsudskiego 2).

Drugi konkurs sportowy był związany ze zdjęciem drużyny juniorów województwa białostockiego z 1989 r. Na zdjęciu otrzymanym od Pana Smolskiego znalazło się wielu piłkarzy, którzy trafili do reprezentacji Polski. O konkursie poinformowałem na stronie www.jagiellonianeostrada. Prawidłową odpowiedź przysłali niemal równocześnie osoby związane z miesięcznikiem „Jagiellonia”.

Po dwóch latach działalności internetowej postanowiłem wycofać się. Jest na to dobry okres, gdyż o piłce nożnej pisze Darek Drywulski, a o siatkówce Tomasz Miłosek na stronie Moderatora. Każdą ważną imprezę uwiecznia Pani Jolanta Zachaj. W ten sposób wszystko zostanie opisane jak należy i spełnione będą prośby internautów.

RP


Przypis nie od autora powyższego tekstu. :(

Najbardziej lubią krytykować cudzą pracę Ci co sami nic nie umieją i nic nie robią. Swoimi wypowiedziami lubią ranić pracowite i na dodatek wrażliwe osoby. Szkoda robić im satysfakcję i martwić się pustymi i niekompetentnymi wypowiedziami, których na dodatek udzielają bez cywilnej odwagi podania nazwiska i imienia. Takie wypowiedzi podyktowane są wyłącznie zazdrością, że sami nic nie umieją i nic nie robią. I jeśli udaje im się komuś "dowalić" i zniechęcić do pracy, mają pełnię zadowolenia. Czy warto rezygnować ze swojej pasji dla takich "egzemplarzy" ? :(

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444