Home

Ilość odsłon: 1273   Data publikacji:  2007-06-11

Najdłuższa sztafeta

 

Kwietne Biegi - sztafeta dla wszystkich chętnych, którzy chcą podjąć to wyzwanie, być może najdłuższa i najliczniejsza sztafeta świata.

        Z inicjatywy krakowskiego Klubu Biegacza "Dystans" w dniach od 26 maja do 10 czerwca 2007 r organizowany był Kwietny Bieg granicami Polski dla upamiętnienia pielgrzymki do ojczyzny Ojca Świętego Jana Pawia II.
Odcinek biegu w gminie Hajnówka o długości 20 km 4 czerwca pokonało blisko 50 uczestników, którymi byli uczniowie ze szkół podstawowych i średnich z Hajnówki, Orzeszkowa, członkowie Hajnowskiego Klub Biegacza, a nawet skazani z Aresztu Śledczego w Hajnówce.

     - Nasz bieg początkowo miał miejsce tylko w Krakowie- mówi Andrzej Madej, organizator i pomysłodawca przedsięwzięcia – Od 2005 roku ma rozmiary ogólnopolskie, kiedy wpadliśmy na pomysł, że istnieje zbieżność między obwodem Krakowskich Błoni a granicami naszego kraju. Zwróciliśmy się wówczas do 203 władz nadgranicznych gmin aby współorganizować 2 tygodniowy bieg sztafetowy wokół Polski. W 2006 biegliśmy po raz pierwszy. Hajnówka jako gmina występuje na trasie biegu. Dzięki pomocy księdza Mariusza, który zgłosił się do współuczestniczenia w organizacji biegu, odbywa się on również na Ziemi Hajnowskiej. Bieg ma łącznie długość 3500 km, a każdego dnia pokonujemy 250 km.
      Impreza rozpoczęła się ogniskiem w Topile, z którego oficjalnie wyruszyli biegacze.
    - Mieliśmy piękną pogodę – powiedział po biegu ksiądz Mariusz z parafii p.w. Cyryla i Metodego - Wszyscy dobiegli szczęśliwie, a biegacze byli zachwyceni piękną Puszczą. Około godziny 13.00 w okolicach Miejsca Mocy przekazaliśmy szarfę biegaczom z Białowieży.

J.Zachaj


 

Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444