Home

Ilość odsłon: 3392   Data publikacji:  2007-06-04

V Memoriał Mikołaja Wróblewskiego w siatkówce

 

W piątą rocznicę śmierci Mikołaja Wróblewskiego, odbył się w Zespole Szkół z DNJB w Hajnówce  turniej w piłce siatkowej chłopców upamiętniający tego nauczyciela i trenera siatkówki.

        Turniej  odbył się 1 czerwca 2007 r., z udziałem  drużyn, których trenerami są wychowankowie Mikołaja Wróblewskiego: Roman Daniluk - PG z DNJB Hajnówka , Jarosław Kutikow  - PG Białowieża , Sławomir Grygoruk -ZS 4 Bielsk Podlaski , Eugeniusz Iwaniuk  -ZSZ Hajnówka , Cezary Szykuła - LO z DNJB Hajnówka , Eugeniusz Iwaniuk - PG 15 Białystok. W zawodach uczestniczyła również drużyna TL w Białowieży z trenerem Wojciechem Gutowskim.

    W uroczystym otwarciu  turnieju uczestniczyli : Irena Wróblewska – wdowa po zmarłym trenerze, dyrekcja szkoły w osobach Eugeniusza Saczko i Niny Łukasik, Aleksander Siegień i Sergiusz Juziuczuk –zasłużeni trenerzy hajnowskiej siatkówki, Leonard Kulwanowski –przewodniczący Rady Miasta Hajnówka oraz wyżej wymienione szkolne drużyny i ich trenerzy. Mecze sędziowali : Łukasz Samusiewicz i Paweł Żukowicki . Zawody uatrakcyjniły swoimi występami gimnazjalne cheerliderki. Mecze odbywały się najpierw w grupach a następnie o miejsca. Grano do dwóch wygranych setów i wiele meczów zakończyło się wynikiem 2:1, co świadczy o wyrównanym i wysokim poziomie turnieju. Pierwsze miejsce zajęli gimnazjaliści z Białegostoku – tegoroczni mistrzowie Podlaskiej Gimnazjady w siatkówce i finaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Polski młodzików. Kolejne miejsca zajęli: ZSZ Hajnówka,  LO z DNJB,  ZS 4 Bielsk Podlaski,  PG z DNJB Hajnówka, PG Białowieża i TL Białowieża .Trenerem zwycięskiego zespołu jest Eugeniusz Iwaniuk wychowanek Mikołaja Wróblewskiego i Romana Daniluka, absolwent tutejszego Liceum z roku 1992.

    Na zakończenie memoriału  drużyny otrzymały puchary. Wyróżniono statuetkami najlepszych siatkarzy turnieju: Bartka Krasowskiego –PG 15, Bartka Zdrajkowskiego – ZSZ ,  Janusza Ignaciuka – LO z DNJB , Marcina  Nowickiego - PG z DNJB  i Rafała Chileckiego –PG Białowieża.  

   Pucharem najlepszego siatkarza Gimnazjum z DNJB za rok 2006/07 został wyróżniony Marcin Nowicki z klasy 3b. 

 Turniej zorganizowali : Roman Daniluk i UKS „Libero” przy PG z DNJB w Hajnówce.


Zwycięzcy turnieju PG 15 Białystok

 opracował : Roman Daniluk

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444