Home

Ilość odsłon: 1882   Data publikacji:  2007-04-08

Sukcesy naszych judoków

Judocy z hajnowskiego klubu "Żubr" osiągnęli wysokie pozycje na ogólnopolskich zawodach

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski Judo Szkół Wyższych strefy B, które odbyły się 24 marca w Białymstoku o nasi judocy (wywozący się z hajnowskiego klubu "Żubr") uplasowali się na dobrych miejscach:

III miejsce w wadze do 100kg. zajęli zawodnicy Hajnowskiego Klubu Sportowego „Żubr” Jakub Ostapczuk i Rafał Sosnowski. Jakub Ostapczuk aktualnie trenuje w klubie AZS AWF Warszawa, a jego trenerem jest Wojciech Borowiak- trener Pawła Nastuli.

VII miejsce w wadze do 66kg. Zajął Mateusz Sirak, aktualnie trenujący w klubie AZS Politechnika Warszawska, trenerem Mateusza jest Józef Niedomagała_ 8 dan w Judo.

Dekoracja zwycięzców Akademickich
Mistrzostw Polski Judo Szkół Wyższych strefy B

1 kwietnia odbył się IV Międzynarodowy Turniej Judo w Lublinie. Wystartował w ich Arkadiusz Korniluk, który zajął I miejsce w kategorii 73 kg (juniorzy młodsi). Stoczył w nich 4 walki, które skończył przed czasem, bo każda z nich nie trwała dłużej niż minutę. Arek jest obecnie czołowym zawodnikiem Polski. Obserwowany jest przez trenera kadry narodowej oraz kadry olimpijskiej.