Home

Ilość odsłon: 1579   Data publikacji:  2007-04-08

Hajnówka podbija Północ Europy

 

W czwartek (22.03.2007r.) o godzinie 6.00 reprezentacja hajnowskich siatkarzy (rocznik 90/91) w ośmioosobowym składzie wyjechała na Turniej Piłki Siatkowej Kadetów do Estonii.

    Zawodnikom towarzyszyli: Pan Eugeniusz Saczko, dyrektor ZS z DNJB, prezes UKS-u Libero, pomysłodawca wyjazdu i Pan Cezary Szykuła, szkoleniowiec Hajnowian, nauczyciel w ZS z DNJB. Cała podróż trwała ponad 12 godzin.
    Uczestników wyjazdu zakwaterowano w bardzo nowoczesnym ośrodku, w Surgavere, położonym od Tallina (stolicy Estonii) o około 150km. Cały turniej odbywał się w Suure-Jaani. Miejscowa hala była ogromna, z nowoczesnymi szatniami, prysznicami, sauną, siłownią.
    Mecze rozgrywane były w piątek i sobotę. Pierwszy dzień to spotkania „właściwe”, drugi natomiast rewanże. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny. Spotkania trwały 3 sety niezależnie od wyniku. Hajnowscy kadeci z 6 spotkań wygrali cztery, w dwóch pozostałych ulegli siatkarzom z Viljandi (szkoła sportowa), zajmując ostatecznie II miejsce. Wyróżniony z naszego zespołu został kapitan Marcin Nowicki, ale na pochwałę zasługują naturalnie wszyscy zawodnicy.
     Po piątkowych meczach kręgielnia. Wspaniała zabawa, zdrowa rywalizacja, pierwszy raz z kulą w ręku, po prostu super - to wrażenia zawodników. Zwiedzanie Viljandi również ogromnie ciekawe. Stare ruiny zamku, piękne pomniki, wąskie ulice miasta, strome zbocza, centrum sportu- to wiele atrakcji estońskiego miasta. Sobota to w Estonii dzień zabawy. Korzystając z okazji młodzież udała się na koncert rockowy, starsza część Hajnowian na wieczorek do organizatorów Turnieju.
       Podróż powrotna również trwała dosyć długo. Każdy próbował zasnąć. 13 godzin drogi minęło bardzo szybko. O 20 każdy z uczestników znalazł się w domu.
     W drodze rewanżu Estońscy siatkarze zawitają do naszego miasta pod koniec maja. Miejmy nadzieję, że współpraca pomiędzy Hajnówką, a Suure-Jaani będzie kwitła bardzo długo.

UKS Libero Hajnówka: Marcin Nowicki, Radosław Dmitruk, Paweł Weremiuk, Krzysztof Niewiński, Arkadiusz Plewa, Rafał Smyk, Adam Łuksza oraz Damian Birycki.
Trener: Cezary Szykuła

Opracował: M. Nowicki


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444