Home

Ilość odsłon: 1779   Data publikacji:  2007-03-21

Srebrna Gimnazjada

 

W dniu 19.03.2007 r. odbył się w PG 15 w Białymstoku FINAŁ WOJEWÓDZKI GIMNAZJADY w siatkówce chłopców z udziałem czterech najlepszych drużyn gimnazjalnych z naszego województwa: PGS 18 Białystok, PG 3 Augustów, PG z DNJB Hajnówka, PG  15 Białystok.


Najlepsi zawodnicy gimnazjady

   Bardzo dobrze zaprezentowali się siatkarze z hajnowskiego Gimnazjum z DNJB, którzy zajęli drugie miejsce w województwie i przegrali tylko jeden mecz w tych rozgrywkach z faworyzowanymi gospodarzami w ostatnim meczu mistrzostw. Ostateczna kolejność Mistrzostw Województwa Gimnazjów:

  1. PG  15 Białystok

  2. PG z DNJB Hajnówka

  3. PGS 18 Białystok

  4. PG 3 Augustów

    Hajnowianie wystąpili w składzie: Nowicki Marcin - kapitan, Plewa Arkadiusz, Niewiński Krzysztof, Dmitruk Radosław, Bartosiak Mateusz, Smyk Rafał, Łuksza Adam, Weremiuk Paweł - libero , Gacuta Paweł, Andrejuk Jacek ,Miszczuk Marcin, Niczyporuk. Trenerem drużyny jest Roman Daniluk. Zawodnicy i trener otrzymali medale oraz puchar. Ponadto wyróżniono statuetkami i nagrodami rzeczowymi najlepszych siatkarzy Gimnazjady. Wśród nich znaleźli się Mateusz Bartosiak i Paweł Weremiuk.


Powitanie przed finałem

    Należy dodać, że w ośmioletniej historii Podlaskiej Gimnazjady w siatkówce jest to najlepsze osiągnięcie Gimnazjum z DNJB, poprzednie medalowe miejsce było w roku 2002 i w jej składzie występował między innymi Daniel Saczko – obecnie siatkarz 1 ligowego Pronaru Hajnówka. Również dobrze wypadli lokalni rywale hajnowian –gimnazjaliści z Narewki i Białowieży, którzy dotarli do półfinału gimnazjady i zostali sklasyfikowani na miejscach 5-6 w województwie.


Medale wręcza dyrektor PG


Srebrna gimnazjada

Opracował : Roman Daniluk


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444