Home

Ilość odsłon: 2084   Data publikacji:  2006-11-21

Wszyscy wytańczyli medale

    W Hajnowskim Dom Kultury po raz pierwszy odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego. W minioną niedzielę 23 pary dzieci i młodzieży zaprezentowały efekty swojej kilkuletniej nauki tańców standardowych takich jak walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot , quickstep oraz latynoamerykańskich: rumby, samby, cha-cha, paso doble i jivea.

        W turnieju brały udział dwa kluby: „Kadryl” ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Białegostoku oraz z Hajnowskiego Domu Kultury, oba prowadzone przez Jarosława Tomalaka, nauczyciela tańca z Białegostoku.

   - Takie występy organizujemy w nagrodę za pracę – mówi Jarosław Tomalak – Dzieci tańczyły bardzo dobrze i ze względu na wielką rozpiętość wiekową, bo startowały również najmłodsze, nikt nie mógł zostać pokrzywdzony. Było po kilka miejsc pierwszych, drugich i trzecich w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każda para otrzymała medal.
      Młodzieżowy Klub Tańca Towarzyskiego zainicjowany został w Hajnówce przez Jadwigę Kuczkin, zastępcę dyrektora HDK. Istnieje od kilku lat i cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczestniczy w nim blisko 60 osób, które tańczą w podziałach na grupy dzieci małych, średnich oraz młodzież.
    - Mieliśmy w naszym mieście jakby białą plamę w tańcu towarzyskim i trzeba było ją skasować – stwierdza Jadwiga Kuczkin  - Nauka tańca to także mój zawód. Nieustannie zachęcamy dzieci oraz młodzież do uczestnictwa w klubie. Można do niego dołączyć w każdej chwili.

      Najwięcej chętnych do tańca rekrutuje się w Hajnówce ze szkół średnich. Są to głównie dziewczęta, dlatego prowadzący wciąż poszukują chłopców, aby skompletować pary.
Dzieci uczestniczą w wielu turniejach i mają osiągnięcia na poziomie międzyklubowym. Ich ulubionym tańcem według prowadzącego lekcje Jarosława Tomalaka, jest cha-cha. Świadczy to o dużym temperamencie i dynamizmie hajnowskiej młodzieży.

      - W hajnowskim klubie tańczymy od kilku lat – mówią Maciej Łyżwa i Izabela Kaźmierczak, zdobywcy pierwszego miejsca w kategorii dzieci starszych – W zasadzie pomysł na wspólny taniec wypłynął ze strony partnera. Udało nam się bardzo dobrze zgrać. Zaczęliśmy zdobywanie wyróżnień od piątego miejsca, teraz cały czas mamy pierwsze. Nie wiemy jeszcze, czy taniec to nasza przyszłość, ale na pewno będziemy razem zdobywać kolejne umiejętności.

Jolanta Zachaj


Wspólny taniec Izy i Maćka to oprócz zdobytego medalu wielka przyjemność i satysfakcja