Home

Ilość odsłon: 2349   Data publikacji:  2006-10-20

Dobra piłka najmłodszych

    Nieuchronnie zbliża się do końca runda jesienna rozgrywek piłkarskich sezonu 2006/2007. Obserwując poczynania naszych piłkarzy, można dojść do wniosku, że pomimo nie najlepszych warunków do treningu (boisko treningowe, które zostało wykonane w ramach projektu finansowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska w ramach programu „Działaj lokalnie V”, wymaga poprawy nawierzchni) wyniki osiągane przez nich są bardzo dobre.

      Wynika to z dużego zaangażowania samych zawodników i trenerów (od trampkarzy młodszych po seniorów) jak też poprawiającej się sytuacji, czy jak kto woli, „klimatu” wokół hajnowskiej piłki (większa liczba kibiców na meczach, poprawa stanu płyty boiska, w miarę uregulowane kwestie organizacyjne).
      W dwunastej kolejce V ligi, drużyna seniorów Puszczy w wyjazdowym spotkaniu, pokonała LZS Narewka 4:0. Decydująca dla losów ostatecznego wyniku była druga połowa spotkania, w której nasi zawodnicy strzelili rywalowi cztery bramki. Zwycięstwo to pozwoliło drużynie wrócić na drugie miejsce w tabeli a przede wszystkim, uwierzyć w swoje możliwości po niespodziewanej porażce u siebie w poprzedniej kolejce z Narwią Choroszcz 1:4. Kolejnym przeciwnikiem będzie w najbliższą niedzielę 22.10.1006r. o godz. 13 drużyna Polonii Raczki. Miejmy nadzieję, że zawodnicy w ostatnich trzech meczach zdobędą punkty, dające wysokie miejsce w tabeli i możliwość spokojnego przygotowania się do rundy wiosennej. Przypomnę, że celem drużyny w tym sezonie jest awans do IV ligi (byłby to wspaniały sukces na 70-lecie Klubu Puszcza).
    Dobrą piłę prezentują również juniorzy młodsi OSiR Puszcza. Kibice, którzy są na meczach naszej drużyny, podkreślają dużą dojrzałość i umiejętności piłkarskie zawodników. W ostatnich dwóch kolejkach juniorzy najpierw przegrali u siebie z liderem rozgrywek Orlętami Czyżew 0:1 (po bardzo wyrównanej grze a zwycięstwo goście zawdzięczają doskonałym i szczęśliwym paradom swojego bramkarza, członka kadry juniorów województwa) oraz zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Włókniarzem Białystok. Aktualnie zajmują w tabeli czwarte miejsce.
Wydaje mi się, że jeszcze wiele dobrego usłyszymy o grze tych zawodników. Trenerem drużyny juniorów młodszych jest Roman Pietroczuk – piłkarz Puszczy.
     Interesująca drużyna została utworzona z chłopców roczników 1994-1996. Pierwsze treningi odbyły się zimą tego roku (właściwie na przełomie roku 2005/2006) w sali Szkoły Podstawowej Nr.1. Po wiosennym przygotowaniu drużyna została zgłoszona do rozgrywek trampkarzy młodszych. Pierwsze mecze były lekcją dla naszych młodych piłkarzy. Porażki w czterech kolejnych spotkaniach pozwoliły na określenie słabych stron drużyny. Trzeba w tym miejscu dodać, że nasi trampkarze, w odróżnieniu od pozostałych rywali z grupy (drużyny uczestniczyły w poprzednim sezonie w rozgrywkach żaków), rozgrywali na dużym boisku pierwsze mecze o punkty. Po przegranych przyszła kolej na zwycięstwa. Trzy kolejne mecze to wygrane, w tym jedna na wyjeździe. Miejmy nadzieję, że kolejne gry potwierdzą duże możliwości naszych zawodników.


Trampkarze młodsi przed meczem z Gieretem Giby

    Bardzo istotnym czynnikiem, który chciałbym jeszcze raz podkreślić, jest nastawienie zawodników do treningu i gry. Duża frekwencja na treningach oraz sama obecność na meczach, pomimo absencji spowodowanej np.kartkami, świadczy o tym, że piłkarze poważnie traktują swoje obowiązki. Dowodzi to również tego, że warto w nich inwestować, tworząc odpowiednie warunki do uprawiania tej popularnej dyscypliny sportu. Wiele zależy również od nas kibiców oraz ludzi wspomagających piłkę. Bądźmy uczestnikami rozgrywek sportowych, nagradzajmy wysiłek zawodników, pozwólmy im cieszyć się zwycięstwami a wspierajmy po porażkach.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sukcesy przychodzą powoli przy założeniu systematycznej pracy. Praca jest widoczna, więc i sukcesy mogą być osiągane czego sobie i wszystkim kibicom życzę.

MA


Radość po zwycięstwie z Gieretem 14:0

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444