Home

Ilość odsłon: 2725   Data publikacji:  2006-02-22

Kuba Ostapczuk junior drugi w regionie

Kuba Ostapczuk ( junior) zdobył II miejsce w Eliminacjach Regionu II do Pucharu Polski OTK Juniorów, które odbyły się 19 lutego w Warszawie.  Podczas walk przegrał minimalnie z zawodnikiem, z którym wygrał jesienią.

Kuba Ostapczuk

Region II jest najsilniejszą grupą judoków w Polsce. Stanowią go kluby sportowe z województw: Mazowieckiego, Łódzkiego, Podlaskiego, Lubelskiego, z których wiodącym jest OZ Judo – Warszawa. Z regionu tego wywodzi się aktualny mistrz Polski. Jako trzeci w Polsce uplasował się Kuba Ostapczuk z Hajnówki.
    - Kiedy nasz Klub Żubr wchodzi na matę, wszyscy drżą – mówi Jakub Ostapczuk (senior), trener hajnowskich zawodników judo - Za trzy tygodnie jedziemy do Wrocławia na finały. Bardzo intensywnie pracujemy i mam nadzieję na kolejne sukcesy.
    12 lutego pięciu zawodników: Mateusz Sirak, Karol Kozak, Rafał Sosnowski, Michał Żak i Jakub Ostapczuk zdali egzamin na pierwszy dan Judo. W Hajnówce już 17 osób zdobyło pierwszy i drugi dan. Trener Jakub Ostapczuk posiada czwarty dan.

Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1