Home

Ilość odsłon: 2598   Data publikacji:  2006-02-10

Ferie, ferie i po feriach

 

Jak nasze dzieci i młodzież spędzała ferie zimowe? Nie wszystkich stać, by wyjechać w góry na narty, więc większość dzieci i młodzieży została w Hajnówce.

          Nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Nr 2 w Hajnówce postanowili pomóc dzieciom wypełnić wolne dni ferii i zorganizowali różnorodne zajęcia sportowe dla uczniów swojej szkoły, by nie spędzali całych dni przy telewizorze czy komputerze. Nawet 20-stopniowe mrozy młodych ludzi nie wystraszyły i wielu  śmiałków przybyło, by aktywnie spędzać wolny czas od nauki na zdrowej, sportowej rywalizacji.
      W pierwszym tygodniu ferii nauczycielki Małgorzata Kordecka i Joanna Kierdelewicz przeprowadziły szkolny turniej w skoku wzwyż dla dziewcząt z klas IV-VI. W kategorii klas IV, I miejsce zdobyła Wioletta Rybaczuk ( 105cm), II – Karolina Służyńska (95cm ), a III – Barbara Piast (90cm). W kategorii klas V,   I miejsce zdobyła Marta Bułak (125cm), II – Katarzyna Drozd (105cm).W kategorii klas VI, I miejsce zajęła Justyna Treszczotko (115cm)), II – Joanna Klimiuk (105cm), a III – Natalia Michałowska (też 105 cm).

       Wyjazdy na pływalnię do Bielska Podlaskiego cieszyły się dużym powodzeniem. Uczestniczyła w nich młodzież zarówno z gimnazjum, jak i z podstawówki. Mimo, że basen oddalony jest zaledwie o 25 kilometrów, dla wielu był to pierwszy taki wyjazd. Uczestnicy z uwagą słuchali rad i wskazówek udzielanych im przez ratowników i opiekunów. Atmosfera zajęć tak przypadła dzieciom do gustu, że z niecierpliwością  czekają  na kolejne wyjazdy, już w trakcie drugiego semestru. Dziećmi opiekowały się panie: Małgorzata Kordecka i Joanna Kierdelewicz. Również dużą atrakcją był wyjazd na kryte lodowisko do Białegostoku, którego organizatorem był pan Bartosz Downarowicz, a opiekunami - pani Urszula Skalska i pan Marcin Sawczyński.

         Poza atrakcjami wyjazdowymi dzieci z naszej szkoły mogły uczestniczyć w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, które odbywały się na terenie szkoły codziennie w godz. od 10.00 do 14.00 w sali gimnastycznej. Uczniowie chętnie grali w tenisa stołowego, a także w gry zespołowe tj. siatkówka, koszykówka, unihokej i halowa piłka nożna. Opiekę nad uczniami sprawowali według ustalonego wcześniej między sobą grafiku nauczyciele wychowania fizycznego: Lucyna i Romuald Waszkiewicz, Joanna Kierdelewicz, Małgorzata Kordecka, Bartosz Downarowicz, Andrzej Lipczyński i Marcin Sawczyński.

MK


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444