Home

Ilość odsłon: 2326   Data publikacji:  2006-01-19

Powstanie drużyna żaków

    Oferta Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Klubu Sportowego „Puszcza” skierowana do najmłodszych piłkarzy, spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Hajnówki. 17 stycznie odbyło się pierwsze zebranie z rodzicami dzieci, które są chętne trenować pikę nożną w drużynie żaków.

     Propozycja utworzenia takiej drużyny skierowana została głównie do rocznika 95 i 96. Ale z chwilą zgłoszenia się nawet młodszych dzieci z trzecich klas, zostaną one przyjęte.
   - Reaktywowaliśmy sekcję piłki nożnej pod nazwą Puszcza Hajnówka w 2005 i chcemy oprócz drużyny seniorów skierować ofertę również do młodzieży – powiedział obecny na zebraniu Mirosław Awksentiuk, prezes klubu – Chcemy wspólnie wypracować koncepcję odnośnie treningów, godzin spotkań oraz, aby sport nie kolidował z nauką dzieci. Nie chcemy również, aby dzieci bez wiedzy rodziców przebywały wieczorami poza domem.


Mirosław Awksentiuk i Janusz Ludwiczak

    Pierwsze zajęcia dla wszystkich chętnych odbędą się 28 stycznia, w sobotę o godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr 1. Będą trwały 1,5 godziny. Docelowo spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Drugim dniem będzie prawdopodobnie wtorek w godzinach popołudniowych.
   - Pierwsze zajęcia będą typowo poglądowe – powiedział Janusz Ludwiczak, trener piłkarzy – Sprawdzę jak gracie, jakie macie umiejętności i jakie talenty. W późniejszym czasie planuję sprawdziany wytrzymałości i siły. Na razie dobór zawodników odbędzie się na zasadzie selekcji naturalnej. Zobaczymy, kto będzie systematycznie chodził na treningi. Zaczynany od najmłodszych, aby dziecko nabrało właściwego nawyku. Będę miał również kontakt z wychowawcami w szkołach, którzy dostarczą informacji o postępach w nauce piłkarza, ponieważ treningi nie mogą w niej przeszkadzać.
    W całym kraju drużyny młodzieżowe są w części dotowane przez rodziców. W hajnowskim klubie będzie również pobierana opłata za chodzenie na zajęcia. Jej wysokość to 10 zł. miesięcznie. Wpłatę należy uiścić do 15 dnia każdego miesiąca. Dodatkowym obciążeniem finansowym dla rodziców będzie kupno stroju oraz obuwia, które powinno mieć miękką, elastyczną podeszwę. Mogą to być półtrampki lub buty halowe. Dzieci będą trenować intensywnie do końca lata, aby na początku września rozegrać swój pierwszy mecz ligowy. Z chwilą nadejścia dogodnych warunków atmosferycznych, zaczną odbywać treningi na dużym boisku OSIR-u.

   Dla zainteresowanych władze klubu obiecują również zorganizowanie wakacyjnych obozów sportowych, które będą w części refundowane. Ponadto każdy młody piłkarz otrzyma legitymację klubową za półroczną opłatę w wysokości 5 zł. Legitymacja uprawnia do bezpłatnego korzystania z basenu oraz wchodzenia na mecze piłkarskie seniorów. Ponadto zwalnia 50% z opłaty na wejście na mecz I ligi siatkówki.

 Osoby zainteresowane zapisem na treningi swoich dzieci mogą pobrać deklarację przystąpienia do klubu.  Pobranie deklaracji >>

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444