Home

Ilość odsłon: 2994   Data publikacji:  2005-10-26

Już nie Moderator, ale Pronar

    Pierwszy mecz hajnowskiej drużyny siatkarskiej pod nową nazwą Pronar zakończył się sukcesem gospodarzy. We własnej hali zmierzył się w sobotę z STS Olimpią Sulęcin wygrywając 3:1.

     Od 18 października firma Moderator ostatecznie zrezygnowała z finansowania drużyny, a nowym sponsorem został Pronar Sp. z o. o. z Narwi. Współpraca z producentem pieców i kotłów trwała trzy lata. Jednak od początku było wiadomo, że zakończy się po kilku sezonach. Przyszłość zespołu stanęła pod znakiem zapytania, ponieważ w budżecie ubyło znaczącej kwoty.
    - Spodziewaliśmy się takiej sytuacji – mówi Marek Antoniuk, dyrektor OSiR w Hajnówce, zawodnik i jeden z trenerów zespołu – Potrzeby drużyny były coraz większe. Moderator był z nami od samego początku i wspierał nas w najtrudniejszych momentach. Ostatni rok nie był zbyt dobry dla budownictwa, więc było jasne, że właściciel nie będzie działał dla szkody własnej firmy. Wiele nam pomógł, mam nadzieję, że zyskał tyle, ile sobie założył. Musieliśmy w takiej sytuacji znaleźć inną firmę.


Marek Antoniuk

    Moderator przekazywał drużynie około połowy niezbędnych pieniędzy. Resztę pokrywali inni sponsorzy oraz Urząd Miasta Hajnówka. Pozyskanie kolejnej firmy nie było łatwe. Negocjacje z nowym głównym sponsorem trwały kilka tygodni.
       - Brakowało nam pieniędzy od Moderatora i wciąż jesteśmy w tyle z pewnymi płatnościami – mówi Marek Antoniuk - Mamy nadzieję uporać się z nimi, bo Pronar daje nam większą kwotę niż Moderator. Pieniądze będzie przekazywał w miesięcznych ratach. Nasze potrzeby na dziś wynoszą około 70-80 tys. zł.  Mimo braku przez pewien czas funduszy, nie istniała groźba rozwiązania zespołu. Mamy przecież innych sponsorów takich jak Firma Was-Bel Parkiety Hajnówka, AlfaStar Biuro Podróży z Radomia oraz szereg innych. Pośrednio sponsorują nas Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania z Białegostoku i Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego w Supraślu. Za darmo uczy się tam 12 zawodników z naszej drużyny. Pobierają oni również stypendia. Łącznie stanowi to kwotę blisko 80 tys. zł.
     Umowa z firmą Pronar została podpisana na czas nieokreślony z miesięcznym terminem wypowiedzenia. Mimo porażek na początku sezonu drużyna liczy, że osiągnie sukces i znajdzie się przynajmniej w pierwszej szóstce.
    - Jestem pewien zwycięstw – twierdzi Marek Antoniuk - Początki mieliśmy trudne, bo było kilku kontuzjowanych zawodników. Jedna trzecia podstawowej drużyny nie przystąpiła do gry. Następne mecze powinniśmy wygrywać. Pronar powinien być zadowolony ze swojej decyzji.

Mecz 22 paździrnika 2005 r. Pronar OSiR Hajnówka - STS Olimpia Sulęcin 3:1 (-23, 16,17,22)
Pronar: Wołosz, Łyczko, Babińczuk, Malczewski, Aleksandrowicz, Gołębski, Saczko (libero) oraz Szumielewicz
Olimpia: Boguta, Kulikowski, Bartuzi, Żak, Sekuła, Chajec, Dobek (libero) oraz Staszewski, Lorens, Biliński
Sędziowie: Jarosław Janiak (Warszawa) i Zbigniew Kułak (Wołomin)


Pronar OSiR Hajnówka


STS Olimpia Sulęcin


Radość ze zwycięstwa

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444