Home

Ilość odsłon: 3383   Data publikacji:  2005-07-17

INDYWIDUALNY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

    Na kortach tenisowych OSiR w Hajnówce 15-16 lipca odbył się Indywidualny Turniej Tenisa Ziemnego. Wzięło w nim udział 11 osób.

   W turnieju startowało również dwóch zawodników z Bielska Podlaskiego. Zawody wygrał zdecydowany faworyt Wiesław Tichoniuk z Hajnówki.
   - Wiesław jest naszym najlepszym zawodnikiem - mówi Edward Poniecki, sędzia główny zawodów - Pokonał dziś nawet czołówkę z Bielska Podlaskiego. Od zeszłego roku gra zdecydowanie lepiej bo zrzucił prawie 10 kg. Znacznie poprawił szybkość. Ale największą niespodzianką turnieju jest 19-letni Karol Charytonow. Gra w tenisa dopiero drugi rok, a dziś pokonał wielu bardzo dobrych zawodników. Jest to większy sukces niż pierwsze miejsce. Karol to objawienie turnieju. Oprócz niego w tenisa grają jeszcze dwaj jego bracia.
   - Zawodnicy osiągnęli dosyć wysokie wyniki - powiedział Janusz Ludwiczak, organizator turnieju z ramienia OSiR - Reprezentowali dobry poziom gry. O III miejsce walczyli panowie z Bielska Podlaskiego, a w finale z Hajnówki.

Klasyfikacja:

  • I miejsce Wiesław Tichoniuk Hajnówka

  • II miejsce Karol Charytonow Hajnówka

  • III miejsce Janusz Dębicki Bielsk Podlaski

  • IV miejsce Grzegorz Perzyna Bielsk Podlaski

Zwycięzca turnieju Wiesław Tichoniuk ma 36 lat. Jest pracownikiem Starostwa Powiatowego w Hajnówce. Trenuje od 15 lat.

 - Dziś miałem większe szanse na wygraną ponieważ nie było kilku dobrych zawodników z Bielska Podlaskiego i Hajnówki - mówi Wiesław Tichoniuk - Biorę głównie udział w zawodach naszego województwa. W zeszłym roku zdobyłem III miejsce w turnieju Dni Bielska Podlaskiego. W tym roku uczestniczyłem w turnieju samorządowców w Koninie, na którym dotarłem do ćwierćfinału.
Trenuję 2-3 razy w tygodniu przez cały rok. Rodzina cieszy się z moich sukcesów, ale czasem żona narzeka, że nie ma mnie w domu, tylko jestem na treningach. Mam dwoje małych dzieci. Sześcioletniego synka już przyuczam do gry w tenisa. Kupiłem mu nawet rakietę dla 6 latka i powoli wprowadzam w tajniki gry.
Chciałbym powiedzieć wszystkim młodym graczom w tenisa, aby byli wytrwali. Sukcesy przyjdą wraz z umiejętnościami. Nie można się załamywać. Trzeba grać i być konsekwentnym. Tenis wymaga bardzo dużo cierpliwości. Wiele ćwiczeń pozwala zawodnikowi nie tylko na dobre zagrywki, ale też na wypracowanie sprytu i inteligencji gry.


Mecz finałowy


Karol Charytonow


Wiesław Tichoniuk


Zwycięzcy turnieju z sędzią głównym Edwardem Ponieckim

Nagrody wręcza Janusz Ludwiczak OSIR Hajnówka


IV miejsce Grzegorz Perzyna Bielsk Podlaski


III miejsce Janusz Dębicki Bielsk Podlaski


II miejsce Karol Charytonow Hajnówka


I miejsce Wiesław Tichoniuk Hajnówka

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444