Home

Ilość odsłon: 3057   Data publikacji:  2005-03-05

Najpopularniejsi sportowcy i trenerzy

Szósty plebiscyt "Najpopularniejszy sportowiec i trener Ziemi Hajnowskiej" 2004 zakończył się uroczystym rozdaniem nagród i pucharów 4 marca, w Hajnowskim Domu Kultury. Przeprowadzany jest on corocznie przez miesięcznik „Wieści Podlaskie”. Kandydatów plebiscytu 2004 roku podzielono na juniorów, seniorów i trenerów. W tym roku wyodrębniono nową kategorię olbojów. Uczestnicy tej gry czytelniczej oddali w tej edycji blisko pół tysiąca głosów.
      Uroczyste wręczenie pucharów i nagród odbyło się w obecności Burmistrza Hajnówki Anatola Ochryciuka, Starosty Powiatu Hajnowskiego Włodzimierza Pietroczuka, wójta Gminy Czeremcha Michała Wróblewskiego oraz sportowców i sympatyków sportu Ziemi Hajnowskiej.
      W tegorocznej edycji plebiscytu prym wiodła lekkoatletyka. Pierwsze miejsce wśród juniorów zdobył Łukasz Bednarz, uczeń I klasy gimnazjum w Kleszczelach z wynikiem 1035 punktów. Drugie miejsce przyznano Magdalenie Kaczuk (889 pkt.) z Czeremchy za osiągnięcie w tenisie stołowym a trzecie Pawłowi Pleskowicz (818 pkt.) lekkoatlecie z Narwi.
     Lekkoatleci Monika Falkowska (1350 pkt.)  i Edward Terebun (1003 pkt.), członkowie Klubu Biegacza OSIR Hajnówka zajęli pierwsze i drugie miejsce w tegorocznym konkursie w kategorii seniorzy. Trzecią lokatę zdobył Jan Klimiuk (867 pkt.) z Planty również uprawiający biegi.
     Najpopularniejszym trenerem Ziemi Hajnowskiej 2004 wybrano Janusza Ludwiczaka (1538 pkt.), nauczyciela Zespolu Szkół Nr 1 w Hajnówce, trenera piłki nożnej oraz lekkoatletyki. Drugie miejsce zajął Edward Mazurek (1202 pkt.) trener tenisa stołowego z Czeremchy a trzecie Wiera Aleksiejuk (1092 pkt.) trenująca siatkarzy i lekkoatletów z Czeremchy.
       Wśród olbojów najwięcej punktów (1029) zdobył Tarasij Ostrowierch, lekarz anestezjolog z Hajnówki uprawiający biegi na długich dystansach. Drugie miejsce zdobył uprawiający tenis stołowy Jarosław Leszczyński (961 pkt.) z Hajnówki. Trzecia lokata przypadła Andrzejowi Radzymin (836 pkt.), który od lat święci swoje triumfy w krajowych maratonach i półmaratonach reprezentując Klub Biegacza OSiR Hajnówka.

Aby ocena wszystkich biorących udział w plebiscycie sportowców była bardziej obiektywna, powinna być znacznie usprawniona pod kątem znajomości zgłaszanych zawodników. Przed oficjalnym głosowaniem, ich sylwetki oraz sukcesy powinny być przedstawione czytelnikom na łamach gazety. Przy ocenie zawodników powinny być brane pod uwagę również ich osiągnięcia. Postulaty takie zgłosili uczestnicy konkursu, wnioskując aby według tych zasad przebiegał plebiscyt 2005.