Home

 

 

Ilość odsłon: 4525   Data publikacji:  2004-08-19

   
Integracyjne spotkanie

26.06.2004 r. członkowie Polskiego Związku Niewidomych i Stowarzyszenia Diabetyków z Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Białegostoku i Suwałk – ok. 300 osób – uczestniczyli w wyjazdowym spotkaniu integracyjnym.
Spotkanie grup odbyło się na przystani w Augustowie, skąd uczestnicy dwoma statkami przez rzekę Nettę i jeziora: Necko, Białe i Studzieniczne dotarli do miejscowości Studzieniczna –tam w Sanktuarium Maryjnym odprawiona została msza w intencji osób niepełnosprawnych.
Kolejnym etapem wycieczki była leżąca tuż przy jez. Pomorze i nieopodal Sejn miejscowość Kukle, gdzie odbyła się rozrywkowa część imprezy.
Kukle przywitały przybyszy przelotnym i kilkakrotnie jeszcze padającym deszczem, ale nie zdołał on zepsuć humorów: serwowane przez gospodarzy pensjonatu, państwa Bożenę i Jerzego Sewastynowiczów potrawy były bardzo smaczne, a muzyka disco – polo w wykonaniu zespołu z Sejn podobała się tak bardzo, że tańczono nie tylko na podeście, ale w każdym dogodnym miejscu.


W pensjonacie oczekiwano na przyjazd wesela - tak wygląda brama na Suwalszczyźnie.

Nie zapomniano o dzieciach, którym przygotowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Na zakończenie Lech Michalak w imieniu diabetyków podziękował za zaproszenie i gratulował sprawnej organizacji, a Janusz Puch, prezes Zarządu Okręgowego i Koła Terenowego PZN w Hajnówce podziękował władzom samorządowym za wsparcie finansowe i wyraził nadzieję, że tego rodzaju spotkań integracyjnych będzie więcej. Głośno wyrażona aprobata świadczyła najlepiej o świetnych humorach uczestników, co znaczyło, że cel organizatorów został osiągnięty.
Impreza została zorganizowana przez Zarząd Okręgowy PZN w Białymstoku – dyrektor biura Teresa Szumowska – przy współudziale Zarządów Kół Terenowych; gospodarzem był Andrzej Świtaj, przewodniczący KT z Suwałk. Współfinansowanie przez samorząd powiatowy ze środków PFRON.


Hajnowianie przy Jeziorze Pomorze

 (TT)


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444