Home

                                                     Szkoła Podstawowa Nr 5                                        Wyślij wiadomość    Wpisz się do księgi gości

 
Dzień otwarty w SP nr 5

Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce tegoroczny dzień otwarty zorganizowała w przeddzień Święta Dzieci.

 

W programie były happeningi, konkursy, wystawy, zawody sportowe, prelekcje, występy teatrzyków i chórów, a nawet siostry zakonnej, misjonarki „Świętej Rodziny”, z Zambii.


Misjonarka „Świętej Rodziny”, z Zambii.

Prezentacja była efektem całorocznej pracy i przygotowań do programu „Szkoła z klasą”, w którym wzięła udział hajnowska „Piątka”. - Moja grupa zorganizowała „festiwal nauki”, który połączyliśmy z corocznym świętem szkoły. Program podzieliliśmy na bloki. Jeden ekumeniczno – sportowy i przybliżający postaci sławnych Polaków oraz promujący zainteresowania poszczególnych uczniów.

Drugi, widoczny na korytarzach i w łączniku, poświęciliśmy ekologii – powiedziała Małgorzata Mróz, nauczycielka SP 5 w Hajnówce. - Ze swoją klasą, IV d, przygotowaliśmy wystawę „Pamiętajcie o ogrodach”, są to efekty pracy na zajęciach sztuki uczniów klas piątych i czwartych, przedstawiające różne wyobrażenia dzieci o ogrodach. Jest tam ogród fantastyczny, ogród strachów, a nawet kosmiczny.

Były też trzy programy ekologiczne, happening w wykonaniu IV b, „Ziemia - matka ludzi i zwierząt”, teatrzyk ekologiczny kl. III b oraz prezentacja koła ekologicznego.

Uczniowie zaprezentowali swoje hobby.


Prezentacja hobby

Były monety, karty telefoniczne, modne roboty. Bartek Orzechowski, z kl. IV b, zbiera modele samochodów. – Jestem kolekcjonerem już od siedmiu lat. To dość kosztowne hobby, ale rodzina mi kupuje. Mam 33 modele, wszystkie firmowe, przede wszystkim Ferrari i BMW. W przyszłości chciałbym być kierowcą rajdowym – mówi Bartek.

- Znaczki zbieram od  czterech lat. Najpierw patrzyłam, jak tata je układa, a potem to mnie wciągnęło – dodaje Natalia Wolanin z kl. IV a. – Szkoda, że ludzie wysyłają coraz mniej listów ze znaczkami. Wybierają internet i sms-y, a zbierając znaczki można się wiele nauczyć, np. jak nazywają się ptaki, czy motyle.

 

Krystyna Kościewicz    


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444