Home

  
Kłębek przyjaźni nadal się rozwija – integracja uczniów ze wsi i z miasta

Dnia 15. 06. 2004 r. uczniowie kl. III a integracyjnej z Zespołu Szkół nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Hajnówce z nauczycielkami Ireną Martyniuk i Aliną Panasiuk oraz zuchy z 32 GZ o nazwie „Łowcy przygód” i GZ o nazwie „Czarne pantery” z nauczycielką Sylwią Sawicką kolejny raz odwiedzili zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową w Klejnikach.

Uczniowie z Klejnik zaproponowali swoim rówieśnikom ciekawą i twórczą formę wspólnych zajęć.

Na początku  wszystkie dzieci zostały losowo podzielone na drużyny, w których następnie realizowały przydzielone im zadania. Wspólna zabawa i rywalizacja rozpoczęła się z chwilą, gdy każda z drużyn wybrała sobie nazwę i przedstawiła ją wykonując kredowy plakat.

Uczniowie odpowiadając m. in. na pytania z przyrody mogli się dowiedzieć dlaczego kwiaty pachną i jak nazywa się mieszkanie bobrów. Duże zainteresowanie wywołała też konkurencja polegająca na wykonaniu z różnych dostępnych dzieciom materiałów kukły bajkowej postaci. Tu wyobraźnia uczniów pomogła stworzyć pomysłowe i niezwykle barwne twory.

Wszystkie drużyny chętnie i wytrwale pracowały, dlatego też ich trud został nagrodzony wspólnym pieczeniem kiełbasek w ognisku, po którym uczniowie z obu szkół zaprezentowali swoje zdolności muzyczne.

Te inne niż zwykle zajęcia zbliżyły uczniów ze wsi i z miasta oraz sprawiły, że kłębek przyjaźni nadal się rozwija.

                

Zaangażowanie dzieci i pomysłowość sprawiły, że powstały fantastycznie kolorowe kredowe plakaty przedstawiające nazwy rywalizujących ze sobą drużyn.

                

Dzieci udzielające odpowiedzi na pytania z przyrody wykazały się dużą wiedzą. Drużyna o nazwie „Poszukiwacze skarbów”  podczas pracy nad kukłą bajkowej postaci.

                       

Pieczenie kiełbasek w ognisku. Na zdjęciu zuchy i uczniowie z obu szkół z nauczycielkami i p. dyrektorem Szkoły Podstawowej w Klejnikach.       Efekty wspólnej 4- godzinnej pracy.

 
Uśmiechnięte buzie dzieci podczas drogi powrotnej z Klejnik do Hajnówki to znak, że był to udany dzień.

Szczególne podziękowania od kl. III a integracyjnej i zuchów dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Klejnikach i nauczycielek  p. Annie Januszkiewicz i p. Krystynie Nikołajuk za zaproszenie do udziału w wyjątkowych i twórczych zajęciach.

                     Sylwia Sawicka

                                                                            


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444