Home

  
Odpowiednie dać rzeczy słowo

W Gimnazjum Nr 1 odbył się 17 lutego III - ostatni etap międzyszkolnego Konkursu Języka Polskiego pod hasłem "Odpowiednie dać rzeczy słowo" (C.K. Norwid). To już drugie zmaganie młodzieży gimnazjalnej z zawiłościami ojczystego języka. Pomysłodawcą konkursu i jego organizatorem jest nauczycielka Gimnazjum Nr 1 w Hajnówce Taisa Kerschbaum.
Jego ideą jest krzewienie języka polskiego i premiowanie młodzieży ładnie mówiącej po polsku - powiedziała Grażyna Pater - współorganizatorka konkursu, nauczycielka Języka polskiego, W-ce Dyrektor Gimnazjum Nr 1.
Konkurs dzielił się na trzy etapy. I i II były konkurencjami pisemnymi na poziomie własnej jednostki, zaś w III - ostatnim, młodzież wystąpiła w konkurencji ustnej na poziomie międzyszkolnym. Etap I wyłonił 63 osoby z czego w II etapie po testach składających się z 20 zadań rozwiązywanych w 30 minut  do III zakwalifikowanych zostało 10 osób.
Wtorkowy finał uświetnił koncert muzyczny Artura Nieścieruka ucznia Gimnazjum Nr 1 i Piotra Zająca absolwenta Gimnazjum Nr 1. Zaproszonych gości zabawiało również Koło Teatralne „Echo” przy Gimnazjum nr 1, które zaprezentowało inscenizację humorystycznej wersji „Dziadów” (na motywach dramatu A. Mickiewicza) w reżyserii W. Wojcieszek.


Konkurs otwierają Dyrektor Gimnazjum Nr 1 Mirosława Fedoruk i Z-ca Dyrektora Grażyna Pater


Zaproszeni goście. Przedstawiciele: Urzędu Miasta Hajnówka, Rady Rodziców, lokalnych mediów oraz nauczyciele


Kibicująca uczestnikom konkursu młodzież


Koncert muzyczny Piotra Zająca i Artura Nieścieruka


Koło Teatralne „Echo” przy Gimnazjum nr 1 zaprezentowało inscenizację humorystycznej wersji „Dziadów” (na motywach dramatu A. Mickiewicza) w reżyserii W. Wojcieszek.


Pomysłodawca i organizator konkursu Taisa Kerschbaum


10 uczestników konkursu


Konkurs prowadziła młodzież Gimnazjum Nr 1

Pytania konkursowe, czasem podchwytliwe i pomysłowe, wymagające nie tylko wiedzy ale i wyobraźni uczestników, pozwalały uczniom na wykazanie się pomysłowością i dowcipem. Publiczność wspaniale bawiła się słuchając humorystycznych tekstów jakie mieli ułożyć uczniowie rozwiązując jedno z konkursowych zadań.
Tekst jaki ułożyła Dorota Perszko zyskał największe uznanie i aplauz publiczności. Został skomponowany ze wskazanych słów w zgrabny sposób stanowiąc zabawne opowiadanie o zwierzętach.
"Dwumiesięczny, lekko przyżółkły piżmowół oraz osiemsetkilowa hiena półżartobliwie zorganizowały zawody w rzucie nibyjagodą do celu. Pojedynek oceniał łuskoskrzydły paw, wychowany pod czujnym okiem hieny. Trzeba dodać, że paw był nieprzeżuwającą niczego biedną sierotą. Hiena uznała, że dla uroczego ptaszka jedynym posiłkiem będzie niezastąpiona pasztetówka lat 80., którą biedaczyna wcinał codziennie. Wracając do zawodów. Hiena, jak to zwykle bywa, przebiegła, przywołała nibysynalka. Chłopiec uderzył w brzękadło i .... na próżno. Hiena pomarzyła o nagrodzie niebosiężnym głogu i wróciła do swego brzeźniaka"

W ostatecznym podsumowaniu wszystkich zadań najwięcej punktów zdobyła Dorota Perszko - uczennica Gimnazjum Nr 1 i zajęła I miejsce w konkursie.


Z-ca Burmistrza Miasta Hajnówka Mirosław Mordań wręcza Dorocie Perszko I nagrodę.

Wyniki konkursu:

1 miejsce Dorota Perszko - Gimnazjum Nr 1
2 miejsce Natalia Tarasiewicz - Gimnazjum z DNJB
2 miejsce Paulina Ignaciuk - Gimnazjum z DNJB
3 miejsce Patrycja Drozd - Gimnazjum Nr 2
4 miejsce Anna Olkowska
5 miejsce Adam Krukiewicz
5 miejsce Marbara Melcer
5 miejsce Diana Tarazewicz
wyróżnienie Kamila Chaniecka
wyróżnienie Natalia Szerszunowicz

   
   
   
   

 

Burmistrz Miasta Hajnówka, który sprawował honorowy patronat nad konkursem oraz dyrekcje szkół gimnazjalnych w Hajnówce złożyły podziękowania wszystkim nauczycielom przygotowującym młodzież do uczestnictwa w konkursie.

Zwycięzcom gratulujemy.

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444