Home

Ilość odsłon: 4926   Data publikacji:  2004-12-06

  
"MAGIA ANDRZEJKOWEGO WIECZORU"

W dzień Św. Andrzeja, kiedy wszystkie wróżby się spełniają, odbyło się integracyjne spotkanie sześciolatków z grupy V z przedszkola nr 5 w Hajnówce z ich rodzicami. Atmosferę tego wieczoru tworzyła niecodzienna oprawa sali: czarne koty, duszki, baby Jagi na miotłach, nietoperze zwisające z sufitu oraz atrybuty wróżki: nakrycie głowy dla wróżki, karty, księga wróżb. Ściany dekorowały horoskopy sporządzone dla każdego znaku, informujące o tym, jakie cechy należy rozwijać u dzieci spod danego znaku oraz jaki wpływ wywiera znak zodiaku na zachowanie dzieci w przedszkolu i w domu.
Po refleksji dotyczącej sposobów radzenia sobie ze złym nastrojem podczas ponurej, deszczowej pogody i depresją jesienno-zimową dzieci i rodzice rozpoczęli wesołą zabawę. Pomysłów do zabaw dostarczyła nam PEDAGOGIKA ZABAWY.

Dzieci z zapałem wróżyły sobie, bawiły się świetnie, a uśmiech towarzyszył im przez cały wieczór. Rodzice z rozbawieniem stworzyli trzy receptury, które chętnie rozpropagują wśród innych rodziców, gorąco zachęcając do ich wypróbowania.

Oto :
RECEPTURA NA KREM WIECZNEJ MŁODOŚCI

(przepis powstał dzięki inwencji twórczej dzieci)

Troszkę wody (ok. 200 ml)
łyżka miodu, 1litr koziego mleka
1 cytryna, ½ litra soku pomarańczowego
8 łez, 4 promyki słońca, 2 krople deszczu
24 całusy, 12 przytulanek, 2 blaski księżyca

Mieszać dokładnie przez 2 godziny, koniecznie przy wschodzie słońca- i krem jest gotowy. Produkt włożyć w słoiki i szczelnie zamknąć. Stosować tylko wieczorem, krem stosowany rano zamieni się w węża.


PRZEPIS NA SZCZĘŚCIE

½ kg uśmiechu, 12 miesięcy wakacji, 11/2 słońca na co dzień
miłe serce, garść słodyczy, dużo miłości, rodzice i rodzinka,
trochę zimy od święta (śnieg), zimą – sanki, latem-lody,
telewizor i pilot, gry.

Wszystko wymieszać, stosować profilaktycznie 3 razy dziennie po łyżeczce.

ELIKSIR DŁUGOWIECZNOŚCI

Dużo uśmiechów, 100 kg snu dziennie,
sport – codziennie pół mili,
pij dużo mleka, świętuj dużo urodzin,
wiecznie bądź dzieckiem,
nie doroślej, dbaj o siebie,
pół woru humoru, tuzin przyjaciół.

Po wytężonym twórczym wysiłku i radosnych harcach wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli do stołu, aby spróbować smakowitych, domowych wypieków (przygotowanych przez rodziców) i wspólnie napić się gorącej herbaty.
Dzięki takim spotkaniom rodzice mają możliwość gromadzenia spostrzeżeń o własnym dziecku, lecz przede wszystkim ,,uczyć się’’ z nim bawić i odczuwać płynącą z tego radość i satysfakcję. Pogłębia się także więź emocjonalna dziecka z rodziną, a przedszkole staje się instytucją bliższą rodzinie. Dobra współpraca rodziców z placówką , wzajemna akceptacja i zrozumienie procentują w efektach oddziaływań wychowawczo-dydaktycznych, a my możemy stwierdzić z satysfakcją, że mamy aktywnych i zaangażowanych rodziców.

Nauczycielki grupy V Przedszkola nr 5
Lucyna Stawarz i Alicja Jurczak
 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444