Home

 
Amelia Gorbacz z Hajnówki -  zdobywczynią  Złotej Muszelki Wigier

W dniach 10-12 kwietnia 2003 r. odbył się w Suwałkach XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”.
Uczestnikami festiwalu była młodzież z różnych miast Polski (m. in. Zakopanego, Rabki, Radomia, Torunia, Koszalina) i z zagranicy: Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji.
Wszyscy konkurowali ze sobą o Złotą, Srebrna, Brązową „Muszelkę Wigier”.


 Pani Bożena Lewczuk i jej uczennica - Amelia Gorbacz ze Złotą „Muszelką Wigier”

Jurorami przesłuchań konkursowych w kategorii piosenki były osoby o uznanym autorytecie, autorzy i kompozytorzy tacy jak: Czesław Majewski (znany także z programu „Śpiewające fortepiany”, „Kabaret Olgi Lipińskiej”), Barbara Kolago, Aleksander Pałac, Jerzy Łazewski i Zuzanna Madejska (Teatr „Roma”  w Warszawie).

Amelia Gorbacz – uczennica drugiej klasy gimnazjum Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce – w kategorii  wiekowej 14-16 lat - zdobyła Złotą Muszelkę Wigier (I miejsce).


Nagroda Złote Muszelki Wigier zdobyta przez Amelię Gorbacz

Amelia jest podopieczną Bożeny Lewczuk - nauczycielki przedmiotów  artystycznych Zespołu Szkół z DNJB. Pani Bożena z dużym zaangażowaniem przygotowywała Amelię  do udziału w festiwalu, jest to więc ich wspólny sukces.

  - Śpiewam od zawsze. Już w przedszkolu, z koleżankami tworzyłyśmy zespoły. W domu także bardzo często śpiewam, gram na gitarze i piszę teksty - mówi Anna Amelia Gorbacz z Hajnówki. - Atmosfera festiwalu była bardzo przyjemna i prawie nie odczułam rywalizacji. Jeszcze nie myślałam, co będę robić jako dorosła, ale warsztaty na pewno mi się przydadzą. Uczyliśmy się jak interpretować piosenki, jak dysponować głosem, a także jak oddychać. To było bardzo potrzebne, bo chodzi o to, że trzeba się rozwijać.

W każdej kategorii wiekowej zostały przyznane złote, srebrne i brązowe muszelki. Amelia otrzymała złotą muszelkę. Śpiewała "Balladę o nocy". Drugie miejsce zdobył przedstawiciel Suwałk. Brązową muszelkę przyznano Estonii,

- Konkurencja była bardzo silna, wystąpiło około 90 uczestników - powiedziała Bożena Lewczuk, która przygotowywała Annę Amelię Gorbacz. - Wykonawcy przyjechali z różnych części Polski oraz z Litwy, Łotwy, Estonii i Rosji. Województwo podlaskie, poza Hajnówką, reprezentował także Białystok i Bielsk Podlaski. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty, prowadzone przez Jerzego Łazewskiego, aktora teatru "Roma" w Warszawie, Agnieszkę Piotrowską, instruktorkę emisji głosu z Warszawy. Przesłuchania konkursowe miały miejsce w czterech kategoriach wiekowych: do 10 lat, do 13 lat, od 13 - 16 lat i do 25 lat.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Walentyna Gorbacz, matka Amelii, prezentuje nagrodę córki

  Krystyna Kościewicz


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444