Home

Ilość odsłon: 5577   Data publikacji:  2004-12-20

  
Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną

21 listopada w Kuźnicy Białostockiej odbyły się VIII Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną. Podczas przesłuchań konkursowych jurorzy wysłuchali prawie stu wykonawców. 11 grudnia w Sokółce odbył się koncert laureatów, a 12 grudnia w białostockim klubie "Odeon" koncert galowy, podczas których rozdano Złote, Srebrne i Brązowe Podkowy oraz Hacele.
W gronie nagrodzonych tegorocznej imprezy znalazły się : Amelia Gorbacz oraz Magdalena Czykwin z hajnowskiego Zespołu Szkół z DNJB. Amelia zdobyła Brązowy Hacel natomiast Magda - wyróżnienie.
"Awansowałam, bo przed rokiem zdobyłam na "Kuźni" wyróżnienie. Muzyka towarzyszy mi chyba od zawsze. Staram się śpiewać jak najwięcej, rozwijać się. Natomiast poezją śpiewaną zainteresowała mnie kilka lat temu moja siostra. To właśnie ona pokazała mi zdartą płytę "Starego Dobrego Małżeństwa" i tak to się zaczęło" - mówi Amelia.
Na bliskich spotkaniach Amelia zaprezentowała utwór pt. " umarłam" autorstwa Ireneusza Filipiuka, lokalnego twórcy z Lubelszczyzny, natomiast Magda- "Kołysankę dla Matki Polski". "Osobiście wolę teksty nieznane, ponieważ w przeciwieństwie do przebojów, można je dowolnie interpretować" - dodała Amelia.
Opiekunem artystycznym młodych wokalistek jest Pani Bożena Lewczuk.

Dziewczętom życzymy kolejnych sukcesów i dalszego rozsławiania naszego miasta.


Amelia Gorbacz oraz Magdalena Czykwin


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444