Home

Ilość odsłon: 1287   Data publikacji:  2007-10-12

„Dwójka” robi porządki...

   

Druga połowa września bieżącego roku była bardzo pracowita dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce.

      Szkoła po uzgodnieniu z władzami naszego miasta wzięła udział w Sprzątaniu Świata. Całe szczęście, że pogoda w miarę dopisała i przedsięwzięcie mogło się odbyć bez większych przeszkód. Dwie klasy gimnazjalistów – IIb i IIIb – wspierane przez kilka klas dzieci młodszych, uzbrojone w rękawice i worki (sprzęt zapewnił Urząd Miasta) dziarsko ruszyły do ataku.

Do sprzątnięcia uczniowie mieli boisko szkolne, teren wokół szkoły oraz pobliskie uliczki.

Roboty było mnóstwo! Śmieci również! To, co uczniowie znajdowali, przechodzi ludzkie pojęcie. Nie wszystkie rzeczy dało się zapakować w worki, ponieważ np. na ul. Miłkowskiego ktoś w krzaki wyrzucił wersalkę...

            Młodzież i dzieci zapełnili wiele worków. Wśród śmieci było szkło, plastik, szmaty, metalowe puszki, papiery, różnego rodzaju spożywcze odpady, których zapach był odrażający - co widać po minach...

Każdy bardzo się starał. Żaden zakamarek nie umknął uwadze gimnazjalistów, ponieważ dziewczyny właziły dosłownie wszędzie.

Plecy bolały od schylania się, nogi od przebytych kilometrów...

Wszyscy byli baaaaaaaardzo zmęczeni, ale wiedzieli, że odwalili kawał dobrej roboty!

                                                                                                                      Urszula Skalska


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444