Home

Ilość odsłon: 1120   Data publikacji:  2007-04-17

„Talenty rozkwitają wiosną”

   

Pod takim hasłem dnia 20 marca 2007r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Hajnówce odbyło się powitanie wiosny.

     Stało się już tradycją, że ten szczególny dzień w roku uczniowie i nauczyciele spędzają, uczestnicząc w różnego rodzaju turniejach, imprezach przeprowadzanych na terenie szkoły.
W tym roku nie było inaczej. Nauczyciele przedmiotów przygotowali swoim uczniom ciekawe konkurencje i zadania, z którymi zmagały się wyznaczone z każdej klasy zespoły.
Najmłodsi uczniowie z kl. I-III popisywali się przed publicznością szkolną w tańcach, śpiewaniu piosenek o wiośnie, układaniu zadań matematycznych i zdań o najpiękniejszej porze roku- wiośnie.
Klasy IV-VI, aby podołać zadaniom z jęz. polskiego, matematyki, historii, przyrody, jęz. angielskiego, jęz. białoruskiego, wychowania fizycznego, muzyki oraz plastyki, również musiały wykazać się pomysłowością, sprytem, logicznym myśleniem, a przede wszystkim talentami. Okazało się, że w naszej szkole jest mnóstwo utalentowanych uczniów.
Ten dzień niewątpliwie można zaliczyć do udanych. Wszyscy bawili się super, a przede wszystkim kulturalnie i bezpiecznie. I to jest najważniejsze.

Samorząd Uczniowski
Opiekun: p. Maria Kruk

 

     Jeszcze przez kilka dni w klasach trwały dyskusje na temat Dnia Wiosny. Na lekcji języka polskiego w klasie IV, zwycięzcy w grupie klas IV – VI, uczniowie opowiadali o swoich odczuciach i wrażeniach związanych z udziałem w imprezie. Przecież był to zupełnie wyjątkowy dzień w kalendarzu szkolnym.
    Relacjom nie było końca. Uczniowie emocjonalnie przeżywali swój udział w wiosennych zmaganiach. Okazało się, że Marcin B. odczuwał wielką odpowiedzialność, startując w czterech konkurencjach. Szczególnie był dumny z udanego startu w czytaniu Pani Twardowskiej A. Mickiewicza. Niezawodny okazał się również Krzysiek B. reprezentujący klasę w zmaganiach z matematyki, jęz. angielskiego i przyrody. Słowa uznania padały pod adresem dziewcząt, które wykonały porywający układ taneczny do muzyki poważnej. Dużo emocji wzbudziły też konkurencje z historii i plastyki – wymagające zdolności artystycznych. Hitem okazał się rapowany wiersz w języku białoruskim.
Uczniowie klasy IV stwierdzili jednogłośnie, że w naszej szkole nie brakuje talentów, a wiosna sprzyja ich rozkwitowi.

Uczniowie klasy IV


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444