Home

Ilość odsłon: 3026   Data publikacji:  2007-02-24


Przedszkolny bal karnawałowy

 

Zgodnie z nową tradycją Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce zorganizowało bal karnawałowy.

   Koordynatorem tego przedsięwzięcia była nauczycielka Joanna Ruszuk. Na bal zostały  zaproszone również  dzieci z innych hajnowskich przedszkoli. Zabawa odbyła się 17 lutego 2007r. w godzinach przedpołudniowych w wielkiej, pięknie odnowionej sali Hajnowskiego Domu Kultury. Wszystkie dzieci wystąpiły w karnawałowych przebraniach, a rodzice mieli rzadką okazję pobawić się wspólnie ze swoimi dziećmi.
    Zabawę pod hasłem „Hej na ludowo” poprowadzili aktorzy z teatru "Conieco" z Białegostoku. Panowie w strojach ludowych zaproponowali przedszkolakom wiejską zabawę. Oprócz skocznych tańców dzieci grały w kręgle, gdzie kulę zastępowała dynia, sadziły ziemniaki, tańczyły z krówką, uczestniczyły w bocianich wyścigach, a także w zabawny sposób rozmawiały o zwyczajach ludowych.
    W trakcie balu czynna była kawiarenka dla dzieci i rodziców z ciepłymi napojami i słodkim poczęstunkiem. Sponsorem słodkich wypieków był, pozyskany przez panią dyrektor przedszkola Krystynę Czurak,  PSS „Społem” w Hajnówce.
     Karnawałowy bal przedszkolaków miał bardzo urozmaicony przebieg i ciekawy temat. Dzieci świetnie się bawiły razem z rodzicami i nauczycielkami przez ponad dwie godziny.

            Wszyscy czekają już na następny bal w przyszłym roku...


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444