Home

Ilość odsłon: 719   Data publikacji:  2007-11-08

„Wesołe zabawy z Panią Jesienią”

   

30 X 2007 r. w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy w historii przedszkola, na początku roku szkolnego, w najmłodszej grupie przedszkolaków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców.

     Istniało ryzyko, że maluchy zobaczywszy mamę czy tatę rozpłaczą się i uciekną do nich na kolana – a jednak tak się nie stało… Pani Dyrektor Dorota Durzyńska była inicjatorką tego innowacyjnego pomysłu i okazało się, że „trafiła w dziesiątkę”.
     Zajęcia, pt  „Wesołe zabawy z Panią Jesienią” dały ogromną porcję radości wszystkim jej uczestnikom. Twórcami przepięknych plastycznych prac zespołowych: „Jesienny bukiet” i „Suknia Pani Jesieni” byli oprócz dzieci i rodziców : Dyrektor placówki Dorota Durzyńska, pomoc nauczyciela przebrana za Panią Jesień i prowadząca zajęcia Wiera Masajło.

     Rodzice byli zachwyceni. Przebrana gustownie  Pani Jesień w osobie pani Leny Sakowskiej – „to prawdziwa artystka, mogłaby z powodzeniem bawić ludzi w teatrze” – to słowa jednej z mam – pani Andżeliki Nowik skierowane do Pani Dyrektor Doroty Durzyńskiej tuż po zajęciach. Inni rodzice też nie szczędzili pochwał – „dałyście panie z siebie wszystko co najlepsze a najważniejszą oceną  jest uśmiech i radość dziecka” – powiedział tata Tosi Antoniuk, który bardzo aktywnie uczestniczył w zajęciach.

-  „Mam szczęście, że moja córka trafiła do tego przedszkola” – to słowa mamy Oli Orabczuk, która stwierdziła, iż dobrze by było, aby zajęcia tego typu odbywały się częściej.

      Na zakończenie Pani Dyrektor Dorota Durzyńska podziękowała w szczególności dzieciom i ich rodzicom za poświęcony czas, a nauczycielkom za profesjonalizm - podkreśliła nowatorstwo zastosowanych metod w pracy z dziećmi oraz atrakcyjność zajęć.


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444